"Szukaj w snach". Napiórkowski i Kukulska interpretują kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:00
Pewien lubelski tata wymyślał kołysanki dla swoich dzieci. Teksty trafiły w ręce gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego, który napisał do nich melodie. A wreszcie Natalia Kukulska nadała im interpretację swoim głosem. Tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach".
Audio
  • Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski o projekcie "Szukaj w snach" (Muzyczna Jedynka)

Ta niezwykła historia nie byłaby możliwa, gdyby nie współpraca Napiórkowskiego z Teatrem Starym w Lublinie.

- To z tego teatru przyszła propozycja, żeby przyjrzeć się kołysankom, które lubelski autor Włodzimierz Wysocki (zbieżność nazwisk przypadkowa) śpiewał swoim dzieciom. Dostałem teksty, które wydały mi się szlachetne - proste, ale niosące fajne przesłanie - wspomina Marek Napiórkowski. - Okazało się, że praca przy pisania muzyki do tych tekstów zaczęła przynosić mi coraz więcej frajdy, wtedy zadzwoniłem do Natalii i powstał koncerto-spektakl, który zagraliśmy 17 razy w Teatrze Starym, a dwa dni temu wyszła płyta - podsumowuje muzyk.

A Natalia Kukulska precyzuje, że płyta nie jest zapisem koncetu na żywo, tylko nagraniem studyjnym. - To muzyka, która ma w sobie dużo pokładów relaksacyjno-kojących. Pisana jest z myślą, by utulić dziecko. Dorośli mogą dostrzec w niej więcej wartości harmonicznych, kompozycyjnych - przekonuje Kukulska.

Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski podczas koncertu w Teatrze Starym w Lublinie

W audycji posłuchacie utworu "Zaśnij grzecznie" z płyty "Szukaj w snach".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Natalia Kukulska (piosenkarka, autorka tekstów i producentka muzyczna) i Marek Napiórkowski (gitarzysta, kompozytor)

Data emisji: 29.05.2018

Godzina emisji: 14.12

mg/ag

Czytaj także

Ida: moja płyta jest taka, jak ja

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 17:55
Ida z zawodu jest tłumaczką z języków angielskiego i niemieckiego, ale jej największą pasją jest muzyka. - Tworzę od lat, a teraz udało mi się wydać autorską płytę - mówi artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Napiórkowski z premierą szóstego albumu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2018 16:15
To juz szósty krążek w dorobku muzyka. Jego premiera właśnie dzieś (6.04). W "Muzycznej Jedynce" producent, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów opowiada o nowej płycie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Anna Jantar, ikona z przypadku?"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2018 16:40
Autor książki pod tym tytułem tłumaczy, dlaczego umieścił tam znak zapytania. I przekonuje, że w książce nie ma na to pytanie jasnej odpowiedzi. Każdy sam musi zdecydować, czy zmarła tragicznie piosenkarka była ikoną z przypadku.
rozwiń zwiń