26 lat Wilków. I bazarowe szczęki, i sale koncertowe

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 15:50
W latach 90. muzyka Wilków rozbrzmiewała nie tylko w klubach, salach widowiskowych i halach sportowych, ale także na bazarach. Dla Roberta Gawlińskiego tamten sukces miał nieco gorzki smak. 26 lat od premiery przyszedł czas na wspomnienia oraz podsumowanie twórczości albumem "26/26".
Audio
  • Robert Gawliński o 26 latach działalności Wilków (Muzyczna Jedynka)

Robert Gawliński, założyciel Wilków, przyznaje, że odbiór pierwszej płyty całkowicie go zaskoczył. - 26 lat temu nagrałem płytę, która w moim rozumieniu była płytą dla starzejących się fanów nurtu cold wave, zespołu Madame. Ku mojemu zdziwieniu - i było to największe muzyczne rozczarowanie w moim życiu - okazało się, że owszem, jest wielki sukces, ale na widowni są dzieci od 13. do 16. roku życia. Na szczęście później, w klubach, zaczęli pojawiać się dorośli ludzie - wspomina muzyk.

Przyznaje też, że popularność mimo wszystko sprawiała mu przyjemność. - Jak chodziłem po warszawskich ulicach, na których wtedy mnóstwo było szczęk (blaszany stragan uliczny - przyp. red.), to z każdej budy grała moja płyta, jak nie "Son of the Blue Sky", to "Eli lama sabachtani". Kiedy pojechałem do Krakowa, zobaczyłem, że na rynku wszyscy sprzedają pirackie wydania moich płyt. Sprzedawcy fotografowali się ze mną i wieszali te zdjęcia na stoiskach - wspomina Gawliński.

Dziś najbardziej znanych utworów Wilków można posłuchać na nowym albumie "26/26". Dlaczego zespół świętuje tak nietypową rocznicę, jak 26-lecie? O tym w nagraniu. Dzięki której piosence Robert Gawliński zbudował sobie dom w Warszawie? O tym w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Robert Gawliński (wokalista, autor tekstów piosenek, lider zespołu Wilki)

Data emisji: 30.05.2018

Godzina emisji: 13.41

mg/pg

Czytaj także

Robert Gawliński: Wszystko zaczęło się od "Son of the blue sky"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 14:00
Po 20 latach grania Wilki postanowiły ponownie spojrzeć w oczy swoim fanom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Malejonek. 25 koncertów na 20-lecie

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 15:20
Zespół Maleo Reggae Rockers kończy właśnie 20 lat. - Ten jubileusz obchodzimy hucznie, 25 koncertami w całej Polsce, wydaliśmy też z tej okazji album z naszymi najbardziej lubianymi utworami - mówi Dariusz Malejonek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwudziestolecie zespołu Golec uOrkiestra. "Nie spoczywamy na laurach"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 14:30
Zespół Golec uOrkiestra obchodzi w tym roku dwudziestolecie działalności muzycznej i z tej okazji muzycy kończą pracę nad dwiema płytami.
rozwiń zwiń