Przed nami kolejna edycja Suwałki Blues Festiwal

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 15:41
Suwałki po raz jedenasty zamienią się w stolicę bluesa. Rusza kolejna odsłona Suwałki Blues Festiwal. W tym roku koncerty odbędą się w dniach 5-8 lipca.
Audio
  • Program 11 edycji Suwałki Blues Festiwal (Muzyczna Jedynka)
KSW4BLUES
KSW4BLUESFoto: mat. pras.

Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Od 2008 roku wydarzenie przyciąga gości i muzyków nie tylko z Polski, ale także całego świata. To prawdziwa uczta dla miłośników tego gatunku muzyki. - Dwie główne sceny zarezerwowane są dla występów gwiazd. Trzy mniejsze ustawione są w różnych miejscach i tam również, od godzin porannych do późnych godzin nocnych, będzie bardzo muzycznie- mówi Jan Chojnacki, dziennikarz muzyczny.

W ramach festiwalu planowane są koncerty plenerowe i klubowe. Ostatni dzień zarezerwowany jest na konkurs. W tym roku weźmie w nim udział 5 zespołów. Nagrodą dla zwycięskiej grupy jest udział w European Blues Challenge.

Laureat ubiegłorocznej edycji konkursu to zespół Kraków Street Band, który wystąpił ze swoim repertuarem w Norwegii. Grupa właśnie skończyła prace nad krążkiem, który ukaże na początku czerwca.

Kto w tym roku zaprezentuje się podczas jedenastej edycji Suwałki Blues Festiwal? Jakie niespodzianki czekają na publiczność? Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Jan Chojnacki (dziennikarz muzyczny, autor audycji "Bielszy Odcień Bluesa")

Data emisji: 30.05.2018

Godzina emisji: 13.19

kb/mg

Czytaj także

Suwałki Blues Festival 2013 - trzy dni bluesowego święta za nami!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 12:18
- Tutaj 24 godziny na dobę coś się dzieje i to nie jest jakieś hasło reklamowe, tylko rzeczywistość - mówił podczas 6. edycji Suwałki Blues Festival Jan Chojnacki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natalia Przybysz idzie z "Prądem"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 14:30
Tymon Tymański określił jej nową płytę mianem "babski Jack White". Co inni odnajdują na płycie Natalii Przybysz?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Jakubowicz i Jan Chojnacki: w bluesie jest prawda

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 16:11
Miłośnicy bluesa już odliczają dni do początku lipca, bo wtedy w Suwałkach odbędzie się jubileuszowy 10. Suwałki Blues Festiwal. Wśród wielu gwiazd zaśpiewa Martyna Jakubowicz.
rozwiń zwiń