Festiwal "Moja Wolności". Młodzi śpiewają Koftę

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 14:50
- W sobotę mamy koncert konkursowy, a w niedzielę finałowy w Centrum Promocji Kultury Praga Południe - zapowiadał w "Muzycznej Jedynce" Jerzy Mamcarz. W dniach 2-3 czerwca odbędzie się 12. Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności".
Audio
  • Jerzy Mamcarz zaprasza na 12. Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty (Muzyczna Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika

Wydarzenie to ma formę otwartego konkursu wokalnego dla zespołów oraz solistów amatorów i profesjonalistów.

- Cieszę się, że mój projekt znalazł taki ciepły klimat na Pradze i że tam co roku spotykamy się, by śpiewać utwory Jonasza Kofty, piosenki o wolności i utwory autorskie, które powstały w poetyce patrona festiwalu - zapewnia Jerzy Mamcarz. Jak podkreśla, w koncercie finałowym laureaci występują naprzemiennie z artystami od lat obecnymi na polskiej scenie. - W tym roku, oprócz artystów Warszawskiej Sceny Bardów, pojawi się Krystyna Prońko, Leszek Wójtowicz z Piwnicy pod Baranami czy Alek Nowacki z Homo Homini - mówi gość audycji.

Jak Jonasz Kofta łączył poezję z satyrą? W jaki sposób data festiwalu nawiązuje do jego tytułu "Moja Wolności"? O tym w nagraniu audycji.

Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności" organizowany przez Stowarzyszenie Warszawska Scena Bardów oraz Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga-Południe.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jerzy Mamcarz (poeta, bard, organizator 12. Ogólnopolskiego Festiwalu im. Jonasza Kofty w Warszawie)

Data emisji: 31.05.2018

Godzina emisji: 14.16

mg/ac

Czytaj także

Marek Kościkiewicz o roztańczonych "Drzewach"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2018 17:00
Siedemnaścioro tancerzy, czternaście choreografii i różne style taneczne - od klasyki, przez popping i break dance do tańca współczesnego. Tak wygląda najnowszy teledysk zespołu De Mono do piosenki "Drzewa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska i płyta, która powstała z głębi serca

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 17:17
Dorota Osińska zawitała w "Muzycznej Jedynce" z nowym singlem, promującym jej czwartą płytę. Płyta ukaże się na rynku 14 września. - Wydaje mi się, że fajna ta płyta jest. Już ją skończyliśmy nagrywać pół roku temu - mówi wokalistka.
rozwiń zwiń