Jan Budziaszek, "muzyk z bożej łaski"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 15:00
Perkusista Skaldów Jan Budziaszek przy wsparciu artystów z całego świata co roku w Boże Ciało organizuje w Rzeszowie jeden z największych koncertów w Europie. To nie jedyny jego projekt muzyczny.
Audio
  • Jan Budziaszek o swojej muzycznej drodze (Muzyczna Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Heyme

Budziaszek jest również organizatorem Zaduszek Jazzowych u krakowskich dominikanów, które odbywają się już od 32 lat. - Muzyk z bożej łaski - mówi o sobie artysta.

W rozmowie z Agnieszką Trzeciakiewicz przyznaje, że miłość do muzyki wyniósł z domu. - W moim domu się bez przerwy grało, ojciec grał na akordeonie, mandolinie, wszyscy śpiewali. Jak już mogłem unieść akordeon i potrafiłem zagrać kilka dźwięków, tata wysłał mnie do Pałacu Młodzieży, bym tam dalej się uczył. Ale po kilku miesiącach edukacji akordeonowej instruktor sprawdzał wszystkich swoich podopiecznych. Mnie najpierw dał trąbkę, saksofon, klarnet, ale jakoś tak nie za bardzo mi wychodziło, a w końcu powiedział: "a może być usiadł za bębnami?". I tak od piątej klasy szkoły podstawowej zaczęła się moja przygoda z bębnami - opowiada Jan Budziaszek.

Wspomina też czas, gdy powstali Skaldowie. Zespół bardzo szybko zyskał popularność i zaczął dużo koncertować, m.in. w ZSRR.

Z audycji poznacie szczegóły na temat dzisiejszego Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. 

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawia: Agnieszka Trzeciakiewicz

Gość: Jan Budziaszek (perkusista zespołu Skaldowie)

Data emisji: 31.05.2018

Godzina emisji: 14.16

mg/kd

Czytaj także

Płyta w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 17:29
Wszystko zaczęło się w Wadowicach. Na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku powstał specjalny projekt "Święty z Wadowic", czyli widowisko multimedialne o Janie Pawle II.
rozwiń zwiń