Zespół Dollz przed festiwalem w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:12
Jedynym z zespołów, który wystąpi w koncercie Debiutów podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jest grupa Dollz. Muzycy wykonają piosenkę "Nibyland".
Audio
  • Zespół Dollz przed koncertem w Opolu (Muzyczna Jedynka)
Kadr z teledysku zespołu Dollz
Kadr z teledysku zespołu DollzFoto: Youtube

Zespół powstał w 2011 roku. Wokalistka Paulina Kut wystąpiła w programie "X Factor" i dzięki temu została zauważona przez Macieja Pawełczyka, który zaproponował jej współpracę. Niebawem do zespołu dołączyli instrumentaliści.

Na stronie internetowej zespołu czytamy, że muzycy wykonują psychodelicznego rocka. Rozmówcy Marii Szabłowskiej uważają jednak, że ich twórczości nie da się zamknąć w żadnym gatunku. - Powiedziałbym raczej, że gramy Paulinę. Ona jest taką osobowością na scenie, że żaden gatunek do niej nie pasuje – powiedział ze śmiechem Maciej Pawełczyk.

Muzycy zapewniają, że podczas koncertu w Opolu piosenkę "Nibyland" usłyszymy w wersji bardzo zbliżonej do nagrania studyjnego. – Na koncertach staramy się jak najbardziej zbliżyć do studyjnych wersji naszych utworów – wyjaśniła Paulina Kut.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Paulina Kut i Maciej Pawełczyk (zespół Dollz)

Data emisji: 1.06.2018

Godzina emisji: 13.20

abi/mg

Czytaj także

Paweł Mosiołek w muzyce chodzi własnymi drogami

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 14:00
Rok temu startował w eliminacjach do festiwalu w Opolu z piosenką "Nie dla czasu". Choć ostatecznie nie został zaproszony do udziału w koncercie, nie zraża się i dalej tworzy swoją muzykę. Gościem "Muzycznwej Jedynki" był Paweł Mosiołek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szukaj w snach". Napiórkowski i Kukulska interpretują kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:00
Pewien lubelski tata wymyślał kołysanki dla swoich dzieci. Teksty trafiły w ręce gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego, który napisał do nich melodie. A wreszcie Natalia Kukulska nadała im interpretację swoim głosem. Tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy koncert z cyklu "Muzyka pochodzi z Bemowa"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 14:00
W najbliższą sobotę (2 czerwca) w Amfiteatrze Bemowo w Parku Górczewska w Warszawie odbędzie się koncert "Andrzej Dąbrowski&All Stars". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal "Moja Wolności". Młodzi śpiewają Koftę

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 14:50
- W sobotę mamy koncert konkursowy, a w niedzielę finałowy w Centrum Promocji Kultury Praga Południe - zapowiadał w "Muzycznej Jedynce" Jerzy Mamcarz. W dniach 2-3 czerwca odbędzie się 12. Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności".
rozwiń zwiń