Tadeusz Woźniak, piosenki dla dzieci i Wodecki jako Włóczykij

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 15:30
Tadeusz Woźniak wydał dwupłytowy album, na którym znalazło się aż 38 piosenek dla dzieci. - To i tak nie wszystkie - przyznaje kompozytor.
Audio
  • Tadeusz Woźniak o swojej płycie dla dzieci (Muzyczna Jedynka)
Tadeusz Woźniak w studiu radiowej Jedynki
Tadeusz Woźniak w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/ PR

Wydawnictwo pod tytułem "Archiwum vol. 6 (Dla dzieci)" zbiera archiwalne nagrania radiowe, telewizyjne, koncertowe, teatralne i prywatne. - Współpracując z teatrami, realizując przedstawienia dla dzieci, pisałem również piosenki. Część z nich została wydana i to jest właśnie ten zbiór - wyjaśnia Tadeusz Woźniak.

Artysta wspomina inscenizację "Lata w Dolinie Muminków" w Teatrze Komedia, przy której współpracował ze Zbigniewem Wodeckim. - W tym wcieleniu Zbyszek zamienił się we Włóczykija. W związku z tym nagrał kilka piosenek, a one u mnie ocalały - mówi artysta.

W audycji posłuchacie piosenki "Dni niczyje" z tego spektaklu, a także poetyckich życzeń dla małych słuchaczy, które złożyła Jolanta Majchrzak-Woźniak, pianistka i aktorka, a prywatnie żona Tadeusza Woźniaka.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Tadeusz Woźniak (muzyk, kompozytor, wokalista) i Jolanta Majchrzak-Woźniak (pianistka, aktorka) 

Data emisji: 1.06.2018

Godzina emisji: 13.20

mg/ag

Czytaj także

"Szukaj w snach". Napiórkowski i Kukulska interpretują kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:00
Pewien lubelski tata wymyślał kołysanki dla swoich dzieci. Teksty trafiły w ręce gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego, który napisał do nich melodie. A wreszcie Natalia Kukulska nadała im interpretację swoim głosem. Tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal "Moja Wolności". Młodzi śpiewają Koftę

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2018 14:50
- W sobotę mamy koncert konkursowy, a w niedzielę finałowy w Centrum Promocji Kultury Praga Południe - zapowiadał w "Muzycznej Jedynce" Jerzy Mamcarz. W dniach 2-3 czerwca odbędzie się 12. Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty "Moja Wolności".
rozwiń zwiń