K.A.S.A powraca z nowym, wakacyjnym utworem. Będzie hitem?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 15:20
Swoją karierę solową rozpoczął w 1996 roku. Jego przeboje takie, jak "Maczo" czy "Każdy lubi Buggie" zna i śpiewa cała Polska. Dziś Krzysztof Kasowski powraca z nowym utworem, który idealnie wpisuje się w wakacyjny klimat. Premiera utworu, zatytułowanego "Piasek" miała miejsce pod koniec maja. Czy piosenka stanie się hitem lata, na miarę wcześniejszych przebojów?
Audio

Z najnowszą piosenką, lider zespołu K.A.S.A Krzysztof Kasowski, wystąpi na tegorocznym koncercie Premiery, podczas 55 Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Artysta nie ukrywa, że ta informacja była dla niego dużym zaskoczeniem. - Będąc na obrzeżach show biznesu już od prawie 18 lat, nie spodziewałem się mojego występu na opolskiej scenie. Dopóki nie było teledysku, nie udostępniałem utworu. Ukazał się on w ubiegłym tygodniu.

Skąd pomysł na utwór, utrzymany w letnim klimacie? Lider zespołu K.A.S.A. przyznaje, że z jego powstaniem, wiąże się ciekawa i niecodzienna historia. Jest współautorem tego utworu, a koncepcję na nagranie piosenki pod przewrotnym tytułem "Piasek", podesłała mu pewna osoba, z którą komunikował się przez internet. - Mam nadzieję, że w najbliższym czasie, będę miał okazję porozmawiać z nią osobiście. Spotkanie jest w planach - zapowiada wokalista. Kawałek nieco przypomina moją wcześniejszą piosenkę "Piękniejsza". Trzeba było oczywiście nanieść trochę poprawek, ale cały zamysł utworu "Piasek" już był. 

Czym zaskakuje nowy, wakacyjny utwór Krzysztofa Kasowskiego? Jakimi wspomnieniami, związanymi z festiwalem opolskim, podzielił się wokalista? O czym opowiada najnowsza piosenka artysty? Więcej w nagraniu audycji.

****

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Krzysztof Kasowski (muzyk, wokalista i lider zespołu K.A.S.A) 

Data emisji: 5.06.2018

Godzina emisji: 14.20

kb/ag

Czytaj także

"Życie pisze scenariusze, a my piszemy dalej"

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2017 14:37
- Golec uOrkiestra do tej pory wydała ponad 130 utworów i właściwie nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć, czy dana piosenka będzie hitem czy nie - mówią w "Muzycznej Jedynce" Łukasz i Paweł Golcowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Melodię na płycie duetu Bolewski-Tubis prowadzi perkusja

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2018 14:57
Duet nagrał pierwszą płytę zatytułowana "Lunatyk", bardzo dobrze ocenianą przez krytyków muzycznych. Słuchaczom duet zaprezentował dwa utwory z tego albumu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisława Celińska: nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:49
Aktorka i piosenkarka przekonuje, że zawsze się budzi nowy dzień. Dlatego śmieje się z dekadentów, którzy wiecznie narzekają. - Jutro wstanie nowy dzień, a ty zostaniesz w dołkach, a dzień wstał i nie jesteś w stanie tego zatrzymać - wyjaśnia. Jej zdaniem, jeżeli ktoś uważa, że dnia nie będzie, to ginie. I taki przekaz, że trzeba być optymistą, jest na płycie "Malinowa", której premiera 25.05.
rozwiń zwiń