Paweł Kowalczyk i jego przebój na cztery waltornie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 16:54
Muzycy z Mazo Horn Quartet grają na waltorniach. To blaszany instrument dęty, pochodna rogu myśliwskiego. Kiedyś waltornie służyły głównie do ogłaszania ważnych wydarzeń. Na inny sposób ich wykorzystania wpadł Paweł Kowalczyk.
Audio
  • Paweł Kovalczyk i zespół waltorniowy Mazo Horn Quartet (Muzyczna Jedynka)

Wokalista i kompozytor wyjaśnia skąd pomysł, aby nagrać piosenkę z towarzyszeniem tak oryginalnych instrumentów.


Waltornia Waltornia

- Wpadłem na pomysł, że będą to cztery waltornie, ale od razu nasunęło się pytanie skąd wziąć w Polsce cztery waltornie - wyjaśnia. Po poszukiwaniach w internecie natrafił na Mazo Horn Quartet. Przyznaje, że część zespołu była nastawiona sceptycznie, gdyż kwartet grał muzykę klasyczną, a nie popularną. Po negocjacjach zdecydowali się na współpracę. Po nagraniu byli pozytywnie zaskoczeni efektem, jaki osiągnęli.

We wtorek (5.05) na rynku ukazał się winylowy singiel, na którym jest oryginalna wersja utworu "In The Name of What" i jego elektroniczna przeróbka.

Czym Paweł Kowalczyk przekonał waltornistów do współpracy? Czy współpraca będzie kontynuowana? Jakie dalsze zamierzenia mają Paweł Kowalczyk i kwartet? Jak długo pracowano nad utworem? Posłuchaj całej rozmowy oraz premiery utworu "In The Name of What".


****

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Paweł Kowalczyk (kompozytor, wokalista, producent) oraz Mazo Horn Quartet w składzie: Marek Michalec, Henryk Kowalewicz, Igor Szeligowski (nieobecny Krzysztof Stencel)

Data emisji: 5.06.2018

Godzina emisji: 13.27

agCzytaj także

Instrumenty dęte: trąbka

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 10:00
W rocznicę urodzin Louisa Armstronga w "Muzycznych podróżach małych i dużych" porozmawiamy o trąbce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dźwięki bębnów

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 11:00
Bum, bum, bum, niech się zjawi dzisiaj tłum! Tłum słuchaczy, oczywiście!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Szukaj w snach". Napiórkowski i Kukulska interpretują kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:00
Pewien lubelski tata wymyślał kołysanki dla swoich dzieci. Teksty trafiły w ręce gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego, który napisał do nich melodie. A wreszcie Natalia Kukulska nadała im interpretację swoim głosem. Tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kubańska piosenka, która rozpaliła festiwal w 1955 roku

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 15:55
W czerwcu minęłaby 90. rocznica urodzin Janusza Gniatkowskiego, ale od 2011 roku nie ma go z nami. Jednak w Częstochowie Janusz Gniatkowski jest stale obecny.
rozwiń zwiń