Startuje festiwal w Opolu. Jedynka jest już na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 16:00
Dziś (8 czerwca) zaczyna się Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. "Muzyczna Jedynka" nadawała z plenerowego studia w Opolu, a przed naszymi mikrofonami pojawili się artyści, których usłyszycie podczas festiwalu.
Audio
  • "Muzyczna Jedynka" - wydanie specjalne z Opola - cz. 1
  • "Muzyczna Jedynka" - wydanie specjalne z Opola - cz. 2
Maria Szabłowska i Andrzej Piasek Piaseczny
Maria Szabłowska i Andrzej "Piasek" PiasecznyFoto: Jedynka

W programie pierwszego dnia znalazły się dwa koncerty: Przebój na Mundial oraz Debiuty. Gościem specjalnym tego drugiego wydarzenia będzie Andrzej "Piasek" Piaseczny, który zawitał do pomarańczowego namiotu Jedynki.

- Lata temu brałem udział w koncercie Debiutów, nic wtedy nie udało mi się zdziałać. Po dwudziestu kilku latach debiutuję ponownie i mam nadzieję, że tym razem nie zawiodę - żartował.

Czytaj dalej
opole 663x364.jpg
Jedynka na festiwalu w Opolu

Kolejne dni festiwalu w Opolu to Premiery oraz Koncert piosenek literackich i kabaretowych stulecia (9 czerwca), Od Opola do Opola oraz Koncert przebojów stulecia (11 czerwca), a na koniec - scena alternatywna (12 czerwca).

W tym roku ukazało się specjalne festiwalowe wydawnictwo z wywiadami ze wszystkich 54 odsłon imprezy. - Sylwia Gawłowska z naszego muzeum przeprowadziła 54 rozmowy z laureatami różnych nagród przyznawanych w Opolu. Są wywiady z Renatą Przemyk, Grzegorzem Turnauem, Katarzyną Gärtner, Krzysztofem Krawczykiem, Grażyną Łobaszewską, Alicją Majewską - wyliczał Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, który również gościł w "Muzycznej Jedynce".

Z nagrania audycji dowiecie się, jacy jeszcze artyści zaprezentują się na opolskiej scenie.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Andrzej "Piasek" Piaseczny i Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki)

Data emisji: 8.06.2018

Godzina emisji: 13.27

mg/bch

Czytaj także

Zespół Dollz przed festiwalem w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:12
Jedynym z zespołów, który wystąpi w koncercie Debiutów podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jest grupa Dollz. Muzycy wykonają piosenkę "Nibyland".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Frąckowiak zaśpiewa dla Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 18:53
Artystka świętuje 55 lat obecności na scenie. Żartuje, że urodziła się 10 kwietnia 1947 roku w Poznaniu, zaś 10 kwietnia 1963 roku, również w Poznaniu, urodziła się na scenie. - I przyjęłam, że to jest jednoznaczna data moich urodzin, dlatego mam 55 lat - mówi piosenkarka.
rozwiń zwiń