Basia Trzetrzelewska wreszcie z wytęsknioną płytą

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 16:28
W maju ukazała się nowa płyta Basi Trzetrzelewskiej zatytułowana "Butterflies" (motyle). Na nowy studyjny krążek artystka kazała czekać fanom dziewięć lat.
Audio
  • Basia Trzetrzelewska o jej nowej płycie "Butterflies" (Muzyczna Jedynka)
Basia Trzetrzelewska
Basia TrzetrzelewskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Nie umiem pracować szybko, ku utrapieniu współpracowników, za to wkładam dużo emocji i serca w każdą piosenkę - wyjaśnia wokalistka. Zwraca uwagę, że każda z jej dotychczasowych płyt odzwierciedla jej życie, więc dlatego są takie różne, bo życie na przestrzeni lat, które dzielą nagrania, zmienia się.

Często bywa w Polsce, a tu nie może pracować, bo zbyt angażuje się w życie rodzinne i towarzyskie. - I to zabiera mnóstwo czasu, a dla mnie życie rodzinne jest bardzo ważne - podkreśla. A te spotkania dają jej z kolei mnóstwo inspiracji do pisania tekstów.
Basia Trzetrzelewska opowiada o wątku chińskim na swoim najnowszym krążku. To właśnie on dał tytuł albumowi. Artystka wyjaśnia też dlaczego każda piosenka na płycie jest z innego gatunku muzycznego.

Do Basi Trzetrzelewskiej i Danny’ego White’a na albumie "Butterflies" dołączyli znakomici muzycy: gitarzyści Peter White i Giorgio Serci, perkusista Marc Parnell, basista Andres Lafone, saksofonista Paul Booth i trębacz Kevin Robinson. W nagraniach wzięli udział również młodzi muzycy z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jaki miał być pierwotnie tytuł płyty? Z kim lubi śpiewać piosenki? Jakich artystów ceni najbardziej? Kiedy przyjedzie z koncertami do Polski? Posłuchaj nagrania całej rozmowy, w trakcie której można usłyszeć trzy piosenki z nowej płyty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Basia Trzetrzelewska (wokalistaka, autorka tekstów)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 13.21

ag

Czytaj także

Monika Lidke zachwyca się życiem w trzech językach

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 15:27
- Mam ogromne szczęście do muzyków. Każdy w moim zespole jest nie tylko instrumentalistą, ale także kompozytorem. Doskonale rozumieją więc lidera, wiedzą jak bardzo cenny jest czas i potrafią razem pracować. Trwa to już 7 lat - mówiła w Jedynce Monika Lidke, polska piosenkarka mieszkająca na stałe w Londynie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus: płyta "Kobiety" to hołd

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2015 14:00
- Na albumie mówimy o trudnych relacjach kobieta-świat. Poruszamy niełatwe tematy konfliktu zbrojnego, przemocy domowej, tak aktualnego dziś problemu emigracji – opowiada założyciel grupy Pectus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekko swawolny, lekko magiczny świat ragtime’ów

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2018 16:35
Pianista Marcin Masecki po usłyszeniu ragtime’u w wieku 7 lub 8 lat postanowił zostać muzykiem. A wszystko zdarzyło się w Disneylandzie.
rozwiń zwiń