Agata Miklaszewska - mosiężna gwiazda

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 15:41
Musical "Metro", do którego napisała libretto, dziś wyznacza muzyczne standardy w Polsce. Na swoim koncie ma również teksty do takich znanych dzieł scenicznych jak "Romeo i Julia" czy "Kaj i Gerda - Baśń o Królowej Śniegu". Kim jest Agata Miklaszewska? Pisarka zdradziła, jak jej praca wygląda od kulis.
Audio
  • Rozmowa z pisarką Agatą Miklaszewską (Muzyczna Jedynka)

Musical "Metro", wyreżyserowany przez Janusza Józefowicza, po raz pierwszy został wystawiony w 1991 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Swoje tryumfy święci do dziś i jest jedym z napopularniejszych musicali w Polsce. Obejrzało go już blisko 2 mln widzów. Widowisko pozwoliło rozwinać skrzydła takim wokalistom jak Robert Janowski czy Edyta Górniak, którzy dziś są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych osób na polskiej scenie muzycznej.

- Miałam okazję uczestniczyć i współtworzyć libretto oraz teksty piosenek do musicalu "Metro". Przez ten spektakl przewinęła się niesamowita liczba muzyków i artystów. Podczas pisania tekstów do widowiska, towarzyszyła mi moja siostra Maryna Miklaszewska - dodaje pisarka.

Pracę Agaty Miklaszewskiej, docenił również dyrektor Teatru Buffo Janusz Józefowicz oraz Janusz Stokłosa, który skomponował muzykę do spektaklu. - Zostałam uhonorowana mosiężną gwiazdą, która znajduje się na bruku tuż przed budynkiem Teatru Buffo w Warszawie. To jest miły gest uwiecznienia moich zasług i wkładu w tworzenie tej przestrzeni teatralnej.

Więcej ciekawostek na temat najbliższych zawodowych planów Agaty Miklaszewskiej i twórczości pisarki - w nagraniu audycji. W dźwięku również utwory z popularnego musicalu "Metro". Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Agata Miklaszewska (pisarka, poetka)

Data emisji: 12.06.2018

Godzina emisji: 14.19

kb/mg

Czytaj także

26 lat Wilków. I bazarowe szczęki, i sale koncertowe

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 15:50
W latach 90. muzyka Wilków rozbrzmiewała nie tylko w klubach, salach widowiskowych i halach sportowych, ale także na bazarach. Dla Roberta Gawlińskiego tamten sukces miał nieco gorzki smak. 26 lat od premiery przyszedł czas na wspomnienia oraz podsumowanie twórczości albumem "26/26".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta Zbigniewa Wodeckiego z archiwalnych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 17:43
Córka Zbigniewa Wodeckiego przyznaje, że biła się z myślami, czy wydawać płytę z piosenkami, choć ojciec od roku nie żyje. Nie było to łatwe ani dla niej, ani dla muzyków, którzy razem ze Zbigniewem Wodeckim tę płytę nagrywali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Wasio nagrał solową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 14:43
Macieja Wasio do ubiegłego roku kojarzono, jako frontmana zespołu OCN. Jednak działalność zespołu została zawieszona, a muzyk postanowił iść własną drogą.
rozwiń zwiń