Lech Makowiecki z patriotyczną piosenką na mundial

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 15:56
W czwartek (14.06) rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji. Specjalnie na tę okazję Lech Makowiecki, kojarzony raczej jako bard niepodległości, skomponował piosenkę w rytmie samby, ale też w treści patriotyczną.
Audio
  • Lech Makowiecki z piosenką na mundial (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Lech Makowiecki z piosenką na mundial (Muzyczna Jedynka)

Jeśli wsłuchać się w słowa piosenki to można ją śpiewać nie tylko przy okazji meczu. - Historia Polski przewija się w każdym moim utworze, to już takie sformatowanie, skażenie - wyjaśnia Lech Makowiecki. Komplementuje przy okazji kibiców piłkarskich, których uważa za mistrzów w robieniu oprawy. - To co zrobili z rotmistrzem Pileckim, to co zrobili z Inką, to jest chyba godne szacunku i uznania - mówił muzyk.

Opowiada o płycie "Niepodległa", na której znalazło się 19 utworów. - Wybrałem te najlepsze, które opisują historię Polski - mówi artysta. Podkreśla, że płyta ma być wsparciem dla nauczycieli historii. Zauważył, że często pedagodzy puszczają piosenkę "Rok 966" i z młodzieżą ją omawiają. Piosenkę te określa, jako najbardziej radosny utwór na płycie.

Posłuchaj nagrania rozmowy, w trakcie której został nadane: piosenka na mundial "Tu jest Polska" i "Rok 966".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Lech Makowiecki (kompozytor, autor tekstów, felietonista, piosenkarz)

Data emisji: 14.06.2018

Godzina emisji: 13.39

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dom wypełniony historią

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 22:00
Dom Macieja Szemelowskiego często jest wykorzystywany do telewizyjnych programów, w których "gra" szlachecki dwór. Jaka jest historia jego rodziny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

By nie zanikła pamięć o bohaterach

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 10:00
- Rzadko który kombatant chce, by nazywać go bohaterem. Oni uważają, że wypełnili to, do czego zostali stworzeni – mówił w audycji Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lech Makowiecki: najważniejszym przedmiotem w szkole jest historia

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2018 15:32
Bard podkreśla, że historia opowiada o tym, co było, a ponieważ ludzie się nie zmieniają, tylko - jak mawiają mędrcy - zmieniają się środki rażenia siły żywej przeciwnika, więc znając historię, można przewidzieć przyszłość.
rozwiń zwiń