Warszawa stolicą muzyki Mozarta

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 16:42
Brazylijczyk Jose Maria Florencio w sobotę 16 czerwca poprowadzi koncert inaugurujący 28. Festiwal Mozartowski. Podkreśla, że Mozart jest najbardziej znanym kompozytorem na świecie.
Audio
  • Jose Maria Florencio o Festiwalu Mozartowskim (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Jose Maria Florencio o Festiwalu Mozartowskim (Muzyczna Jedynka)

Dyrygent zachwyca się Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem i jego muzyką. - Mozart pisał taką muzykę, która zahacza o wszystko. Jest kompozytorem naiwnym, jest kompozytorem emocjonalnym, jest kompozytorem dramatycznym, jest artystą doskonale wyczuwającym emocje ludzi - zachwala muzyk.

17 czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie wystąpią soliści Zespołu Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej, którzy zagrają na dawnych instrumentach.

- To są wybitni muzycy, którzy jeżdżą po całym świecie, grają z najlepszymi interpretatorami muzyki dawnej i klasycznej i oni to doświadczenie przenoszą do Polski - mówi dyrygent. Po koncercie będzie można porozmawiać z muzykami, którzy powiedzą, czym różnią się instrumenty dawne od współczesnych.

Jakie atrakcje czekają słuchaczy podczas koncertu inauguracyjnego? Ile wydarzeń zaplanowano w ramach festiwalu? Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Anna Will

Gość: Jose Maria Florencio (dyrygent Warszawskiej Opery Kameralnej z pochodzenia Brazylijczyk)

Data emisji: 15.06.2018

Godzina emisji: 14.21

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiera opery z Orientu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 14:56
W piątek (20.04) w Warszawskiej Operze Kameralnej premiera opery Wolfganga Amadeusza Mozarta "Uprowadzenie z seraju". W główną rolę kobiecą Konstancji wciela się Joanna Moskowicz, dla której będzie to jednocześnie debiut w tej roli.
rozwiń zwiń