28. Festiwal Mozartowski. "Zagrają sami wspaniali wykonawcy"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 15:10
16 czerwca, koncertem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, wystartował 28. Festiwal Mozartowski. Koncert otworzył, jak niektórzy twierdzą, miesiąc z najwspanialszą muzyką świata.
Audio
  • Alicja Węgorzewska zaprasza na koncerty 28. Festiwalu Mozartowskiego (Muzyczna Jedynka)

- To bardzo bogate cztery tygodnie, bo z blisko sześćdziesięcioma wydarzeniami dla wyrafinowanych melomanów – mówiła w audycji Alicja Węgorzewska, dyrektor artystyczna Warszawskiej Opery Kameralnej i dodała, że podczas festiwalu zagrają sami wspaniali wykonawcy.

- Dwa skrzypcowe koncerty zagra dla nas Guliano Carmignola. Przyjedzie do nas młody skrzypek, ale już bardzo uznany na świecie - Charlie Siem i zagra z Baltic Neapolis Orchestra pod dyrekcją Pawła Kotli. A kwartety fortepianowe Mozarta zagra Charles Owen – powiedziała w Muzycznej Jedynce.

W 2017 roku koncertów wysłuchało 27 tys. osób.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Alicja Węgorzewska (polska śpiewaczka operowa, dyrektor artystyczna Warszawskiej Opery Kameralnej)

Data emisji: 18.06.2018

Godzina emisji: 14.10

abi/kh

Czytaj także

Prawykonanie opery po ponad 200 latach

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 16:58
Filharmonia Kaliska dokonała współczesnego prawykonania opery Karola Kurpińskiego "Aleksander i Apelles". Ta opera przez muzykologów i znawców twórczości Kurpińskiego była uważana za zaginioną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gary Guthman uczy, czym jest swing

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 14:30
Mieszkający w Polsce amerykański trębacz Gary Guthman wydał właśnie dwupłytowy album "Salute to Swing!". Prowadzący "Muzyczną Jedynkę" Zbigniew Krajewski nazwał go podręcznikiem do rozumienia swingu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sentymentalna podróż do początków festiwalu w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 14:00
W Opolu trwa 55. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, a w "Czasie pogody" przybliżaliśmy historię festiwalu i łączyliśmy się z naszymi wysłanniczkami – Marią Szabłowską i Anną Will.
rozwiń zwiń