Massimiliano Caldi: Włoch, który w Polsce czuje się jak w domu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 15:55
Massimiliano Caldi został laureatem ważnej nagrody przyznawanej przez "Gazzetta Italia". Nagroda jest przyznawana ludziom sztuki, których związek z kulturą włoską i polską jest bardzo znaczący. Wśród laureatów jest też m.in. reżyser Krzysztof Zanussi.
Audio
  • Massimiliano Caldi zaprasza na koncert do Filharmonii Bałtyckiej (Muzyczna Jedynka)
Massimiliano Caldi i Adam Rozlach
Massimiliano Caldi i Adam RozlachFoto: Polskie Radio

- Ta nagroda jest szczególna, bo niewielu Włochów jest nagradzanych. W tym roku byłem jedynym nagrodzonym Włochem. Wieczór był bardzo emocjonujący. 19 lat temu, kiedy dyrygowałem mój pierwszy koncert w Warszawie, nie przypuszczałem, że ta przygoda tak bardzo się rozwinie. Dla mnie to wielki zaszczyt - mówił na antenie Jedynki.

W sobotę 23 czerwca w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się koncert, podczas którego usłyszymy "Mefistofele Prolog". Dyryguje Massimiliano Caldi.

- Opera jest bardzo długa, bo trwa 2,5 godziny, ale my będziemy grali tylko prolog. 150 lat temu odbyła się premiera opery. Zagrano prolog, I, II, III akt, a IV akt zagrano następnego dnia. Sam prolog był sukcesem, ale opera nie, bo była za długa – mówił gość Jedynki.

Jak Massimiliano Caldi czuje się w Polsce? Czy tutaj pracuje mu się lepiej niż we Włoszech? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.   

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Rozmawiał: Adam Rozlach

Gość: Massimiliano Caldi (dyrygent)

Data emisji: 19.06.2018

Godzina emisji: 14.22

abi/mg

Czytaj także

Płyta Zbigniewa Wodeckiego z archiwalnych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 17:43
Córka Zbigniewa Wodeckiego przyznaje, że biła się z myślami, czy wydawać płytę z piosenkami, choć ojciec od roku nie żyje. Nie było to łatwe ani dla niej, ani dla muzyków, którzy razem ze Zbigniewem Wodeckim tę płytę nagrywali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Honorata Skarbek zdradza szczegóły pracy na płytą "Sunset"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 14:52
11 maja wyszła czwarta płyta Honoraty Skarbek "Sunset" . Jak mówi artystka, praca nad płytą w całości przebiegała w studiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Dark: "Wielka miłość" to najpiękniejszy utwór o miłości

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 14:31
Płyta "Krajewski na dziś" ukazała się jesienią. To kompilacja największych i najbliższych sercu artystki hitów w nowych aranżacjach Kuby Galińskiego. - Wymyśliłam sobie, że ta płyta ma łączyć pokolenia i przybliżać te piosenki nowym odbiorcom. Stąd na płycie trzy pokolenia: Seweryna, moje i Kuby Galińskiego – mówiła Joanna Dark.
rozwiń zwiń