Nowe oblicze znanych utworów Lady Pank z płyty "LP1"

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 14:47
"LP1" to tytuł najnowszej płyty zespołu Lady Pank, który przygotował dla swoich fanów prawdziwą niespodziankę. Krążek jest remakem debiutanckiego albumu rockowej grupy i niedawno ujrzał światło dzienne. Jakie utwory i goście się na nim pojawili?
Audio
  • Rozmowa z Janem Borysewiczem, liderem zespołu Lady Pank (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Rozmowa z Janem Borysewiczem, liderem zespołu Lady Pank (Muzyczna Jedynka)

- To jest pierwsza płyta sprzed 35 lat, którą nagraliśmy na nowo. W ten sposób chcemy uczcić jubileusz 35-lecia naszej działalności artystycznej. To chyba najważniejszy album w historii zespołu Lady Pank i prezent dla nas - mówi Jan Borysewicz, lider zespołu.

Do współpracy przy krążku muzycy zaporosili również znanych gości. Swojego głosu użyczyli między innymi Maciej Maleńczuk i Katarzyna Nosowska. - Okazało się, że wszysacy się tak dopasowali, jakby się urodzili z tymi utworami. Każdy dał z siebie wszystko - przekonuje Jan Borysewicz.

Zespół rockowy Lady Pank powstał w 1981 roku. Na swoim koncie grupa ma ponad 20 albumów. Jego założyciel Jan Borysewicz wcześniej występował na scenie z członkami zespołu Budka Suflera. Jak sam przekonuje, odszedł, bo miał w planach stworzenie własnego zepsołu. - Bardzo miło wspominam te 5 lat z Budką Suflera. Nasze drogi się rozeszły tylko dlatego, że w moich marzeniach było założenie własnej kapeli.

Jacy muzycy zostali zaproszeni do współpracy przy najnowszym projekcie Lady Pank? Czym nowy krążek różni się od tego sprzed 35 lat? Wiecej w nagraniu audycji.                                                                                                           

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Jan Borysewicz (muzyk, lider zespołu Lady Pank)

Data emisji: 20.06.2018

Godzina emisji: 13.15

kb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

The Kelly Family w radiowej Jedynce o powrocie na scenę

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 14:32
Legendarna grupa da w kwietniu trzy koncerty w Polsce. W Gdańsku (6.04), Łodzi (7.04) i Krakowie (8.04). The Kelly Family to amerykańsko-europejski zespół muzyczny grający głównie muzykę pop, rock oraz folk. W "Muzycznej Jedynce" jego członkowie opowiadają, jak to się stało, że znów grają razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Wasio nagrał solową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 14:43
Macieja Wasio do ubiegłego roku kojarzono, jako frontmana zespołu OCN. Jednak działalność zespołu została zawieszona, a muzyk postanowił iść własną drogą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywne wibracje Reni Jusis i "Tyyyle słońca"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 16:55
Ostatnia płyta "Bang" Reni Jusis, ukazała się po dłuższej przerwie artystycznej wokalistki, zaskakując unikalnym brzmieniem z pogranicza elektro-popu. Czy nowy krążek będzie utrzymany w podobnym klimacie? 
rozwiń zwiń