Leski: z miłością jest jak ze słuchaniem kaset

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 15:20
Paweł "Leski" Leszoski wydał swój drugi album zatytułowany "Miłość. Strona B". - Z miłością jest trochę tak, jak ze słuchaniem muzyki na kasetach - mówił w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Paweł "Leski" Leszoski o swojej płycie "Miłość. Strona B" (Muzyczna Jedynka)

Płyta opowiada o tym momencie, kiedy kończy się etap euforii, a zaczyna się codzienność. Muzyk podkreśla, że dopiero przejście przez oba etapy miłości pozwala w pełni doznać tego uczucia.

- Jeśli chcesz poznać zawartość całego albumu, to musisz przesłuchać obu stron. To, co dzieje się na stronie A, gdzie są same single i sploty chemiczne, nie do końca oddaje pełnię tego uczucia - mówił w "Muzycznej Jedynce" Leski.

Muzyk podkreślił, że druga płyta zdecydowanie różni się od pierwszej, czyli wydanego w 2015 roku albumu "Splot".

- Tam byłem bardziej marzycielem, a tu jestem bardziej realistą. Tutaj starałem się być zdecydowanie bardziej dosłowny niż na tamtym albumie, ale nad wszystkim dominuje metaforyka tytułu. Nowe teksty są zdecydowanie bardziej o życiu niż tamte - wyjaśnia artysta.

Album "Miłość. Strona B" został wydany na CD, w wersji cyfrowej i... na kasecie (jako wersja limitowana). W nagraniu audycji próbka twórczości Leskiego.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Paweł "Leski" Leszoski (wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta)

Data emisji: 20.06.2018

Godzina emisji: 14.30

mg/abi

Czytaj także

Leski: wpadłem w muzykę i koniec

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 15:00
– Myślę, że "Splot" to była płyta marzyciela, a najnowszy album to płyta człowieka twardo stąpającego po ziemi – powiedział w Muzycznej Jedynce Leski, zapowiadając nowy album "Miłość. Strona B", który ukaże się już 1 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywne wibracje Reni Jusis i "Tyyyle słońca"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 16:55
Ostatnia płyta "Bang" Reni Jusis, ukazała się po dłuższej przerwie artystycznej wokalistki, zaskakując unikalnym brzmieniem z pogranicza elektro-popu. Czy nowy krążek będzie utrzymany w podobnym klimacie? 
rozwiń zwiń