Artyści zaśpiewają piosenki Włodzimierza Wysockiego

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2018 15:56
To jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Polsce. Festiwal Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury na Podkarpaciu to widowisko, łączące w sobie różne formy: od teatru, po fotografię, film i sztuki wizualne. W tym roku wydarzenie poświęcone będzie m.in. nieżyjącemu już rosyjskiemu pieśniarzowi Włodzimierzowi Wysockiemu.
Audio
  • Rozmowa na temat przygotowań do koncertu Włodzimierza Wysockiego (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Rozmowa na temat przygotowań do koncertu Włodzimierza Wysockiego (Muzyczna Jedynka)

- Twórczość Wysockiego, przeżywała czasy świetności jeszcze w latach 80., kiedy propagował je m.in. Wojciech Młynarski. My chcemy nadać nowe brzmienie tym utworom, nawiązując do stylistyki żydowskiej. Muzycznie to będzie taka mała innowacja. W przedsięwzięcie zaangażowało się dużo artystów - mówi Arek Kłusowski, kompozytor i tekściarz.

Wśród zaproszonych do udziału w koncercie gości znaleźli się m.in. Natalia Sikora, Kacper Kuszewski, Jan Traczyk, Marcel Sabat i Arek Kłusowski.

Koncert ma mieć charakter sentymentalny z elementami kabaretu. Swojego zadowolenia z udziału w nim nie kryje aktor Kacper Kuszewski. - Uważam, że to jest absolutnie niezwykły pomysł, żeby piosenki Włodzimierza Wysockiego, które mogą wydawać się już nieco zapomniane, pokazać w zupełnie innej odsłonie. To interpretacja młodych ludzi, wokalistów i aktorów. Tu ważny jest przede wszystkim tekst. Ludzie dopytują o ten koncert, są ciekawi jak to zabrzmi - dodaje.

Włodzimierz Wysocki był aktorem i pieśniarzem rosyjskim, żyjącym w latach 1938-1980 w Moskwie. Sławę i ogromną popularność, przyniosła mu rola w spektaklu "Życie Galileusza", a w późniejszym czasie również rola Hamleta, w którą się wcielił. Artysta dawał koncerty, pisał wiersze, wydawał płyty. 

Więcej o przygotowanich i szczegółach koncertu, poświęconego artyście w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Kacper Kuszewski (aktor), Arek Kłusowski (tekściarz, kompozytor)

Data emisji: 20.06.2018

Godzina emisji: 13.40

kb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Płyta Zbigniewa Wodeckiego z archiwalnych nagrań

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2018 17:43
Córka Zbigniewa Wodeckiego przyznaje, że biła się z myślami, czy wydawać płytę z piosenkami, choć ojciec od roku nie żyje. Nie było to łatwe ani dla niej, ani dla muzyków, którzy razem ze Zbigniewem Wodeckim tę płytę nagrywali.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska wreszcie z wytęsknioną płytą

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 16:28
W maju ukazała się nowa płyta Basi Trzetrzelewskiej zatytułowana "Butterflies" (motyle). Na nowy studyjny krążek artystka kazała czekać fanom dziewięć lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agata Miklaszewska - mosiężna gwiazda

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 15:41
Musical "Metro", do którego napisała libretto, dziś wyznacza muzyczne standardy w Polsce. Na swoim koncie ma również teksty do takich znanych dzieł scenicznych jak "Romeo i Julia" czy "Kaj i Gerda - Baśń o Królowej Śniegu". Kim jest Agata Miklaszewska? Pisarka zdradziła, jak jej praca wygląda od kulis.
rozwiń zwiń