X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wystawa poświęcona Urszuli Sipińskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:31
- Zaczęło się od tego, że Urszula Sipińska przekazała nam całą furgonetkę pamiątek – powiedział w uśmiechem Jarosław Wasik, zapraszając na wystawę "Sipińska szalala, zabawa trwa, da da" z pamiątkami związanymi z działalnością artystyczną piosenkarki.
Audio
  • Jarosław Wasik zaprasza na wystawę poświęconą Urszuli Sipińskiej (Muzyczna Jedynka)

Otwarcie wystawy odbędzie się 29 czerwca o godz. 20.00 w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W otwarciu weźmie udział sama Urszula Sipińska. – Jest nam niezwykle miło, że udało nam się nawiązać współpracę z panią Urszulą. Zaczęło się od tego, że Urszula Sipińska podjęła decyzję, by przekazać nam furgonetkę pamiątek. Tego było naprawdę bardzo dużo: niezwykle cenne kroniki, składające się ze zdjęć i artykułów, które jej rodzina przez lata wklejała do folderów. Dostaliśmy też kostiumy, nagrody, zdjęcia i plakaty – powiedział Jarosław Wasik.

Urszula Sipińska karierę muzyczną rozpoczęła w latach 60. Koncertowała po całym świecie, zdobywała liczne nagrody w kraju i za granicą. Do jej największych przebojów należą m.in. "To był świat w zupełnie starym stylu", "Szalala, zabawa trwa". W 1992 roku zakończyła karierę artystyczną i wróciła do zawodu architekta.   

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)

Data emisji: 21.06.2018

Godzina emisji: 14.15

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pierwszy po wojnie Stradivarius jest już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:00
- Przez kilka lat pracowałem nad tym, żeby w Polsce pojawił się pierwszy w powojennej historii Stradivarius - mówił w "Muzycznej Jedynce skrzypek Janusz Wawrowski. Wreszcie się udało - zakup sfinansował jeden z najbogatszych Polaków, a gość audycji przyniósł cenny instrument do radiowego studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 17:29
Wszystko zaczęło się w Wadowicach. Na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku powstał specjalny projekt "Święty z Wadowic", czyli widowisko multimedialne o Janie Pawle II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naturalnie Mazury Music&More. Węgorzewskie święto muzyki pod patronatem Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:21
Trzy letnie wieczory, wakacyjna atmosfera i gwiazdy polskiej sceny. To wszystko w ramach festiwalu Naturalnie Mazury Music&More, który odbędzie się w terminie 13-15 lipca w Węgorzewie.
rozwiń zwiń