Wystawa poświęcona Urszuli Sipińskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 16:31
- Zaczęło się od tego, że Urszula Sipińska przekazała nam całą furgonetkę pamiątek – powiedział w uśmiechem Jarosław Wasik, zapraszając na wystawę "Sipińska szalala, zabawa trwa, da da" z pamiątkami związanymi z działalnością artystyczną piosenkarki.
Audio
  • Jarosław Wasik zaprasza na wystawę poświęconą Urszuli Sipińskiej (Muzyczna Jedynka)

Otwarcie wystawy odbędzie się 29 czerwca o godz. 20.00 w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. W otwarciu weźmie udział sama Urszula Sipińska. – Jest nam niezwykle miło, że udało nam się nawiązać współpracę z panią Urszulą. Zaczęło się od tego, że Urszula Sipińska podjęła decyzję, by przekazać nam furgonetkę pamiątek. Tego było naprawdę bardzo dużo: niezwykle cenne kroniki, składające się ze zdjęć i artykułów, które jej rodzina przez lata wklejała do folderów. Dostaliśmy też kostiumy, nagrody, zdjęcia i plakaty – powiedział Jarosław Wasik.

Urszula Sipińska karierę muzyczną rozpoczęła w latach 60. Koncertowała po całym świecie, zdobywała liczne nagrody w kraju i za granicą. Do jej największych przebojów należą m.in. "To był świat w zupełnie starym stylu", "Szalala, zabawa trwa". W 1992 roku zakończyła karierę artystyczną i wróciła do zawodu architekta.   

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Jarosław Wasik (dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu)

Data emisji: 21.06.2018

Godzina emisji: 14.15

abi

Czytaj także

Pierwszy po wojnie Stradivarius jest już w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 15:00
- Przez kilka lat pracowałem nad tym, żeby w Polsce pojawił się pierwszy w powojennej historii Stradivarius - mówił w "Muzycznej Jedynce skrzypek Janusz Wawrowski. Wreszcie się udało - zakup sfinansował jeden z najbogatszych Polaków, a gość audycji przyniósł cenny instrument do radiowego studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyta w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2018 17:29
Wszystko zaczęło się w Wadowicach. Na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku powstał specjalny projekt "Święty z Wadowic", czyli widowisko multimedialne o Janie Pawle II.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naturalnie Mazury Music&More. Węgorzewskie święto muzyki pod patronatem Jedynki

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 14:21
Trzy letnie wieczory, wakacyjna atmosfera i gwiazdy polskiej sceny. To wszystko w ramach festiwalu Naturalnie Mazury Music&More, który odbędzie się w terminie 13-15 lipca w Węgorzewie.
rozwiń zwiń