Kasia Moś i jej "dzikie oczy"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:26
Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W ubiegłym roku, reprezentowała Polskę podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jej najnowszy singiel pt. "Wild Eyes", to efekt współpracy z fińskim duetem Norma John. Czym tym razem Kasia Moś zaskoczy swoich fanów?
Audio
  • Rozmowa z wokalistką Kasią Moś o najnowszym singlu "Wild eyes" (Muzyczna Jedynka)
Kasia Moś
Kasia MośFoto: Jacek Konceki/Polskie Radio

- To singiel, promujący moją koleją płytę, nad którą pracuję. Bardzo dużo rzeczy mnie inspiruje, codziennie wstaję z nowym pomysłem. Na ten moment mamy gotowych zaledwie 5 utworów. To początkowy etap, więc od lipca znów będziemy pracować nad płytą. Poszukujemy także producenta, który nadałby naszym utworom nowy charakter - mówi Kasia Moś.

Wokalistka podkreśla, że powstanie krążka nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca ze świetnymi muzykami. To przede wszystkim członkowie zespołu. Do projektu artystka zaprosiła m.in. swojego brata Mateusza Mosia i pianistę Mateusza Kołakowskiego. Swój wkład w album ma również Richard Bondee Truumeel, który pracował nad poprzednim singlem wokalistki "Flashlight".

Do współpracy nad płytą Kasia Moś zaprosiła również fiński zespół. - Poznałam ich podczas występów na Eurowizji w 2017 roku. Od tamtej pory bardzo się zaprzyjaźniliśmy i obiecaliśmy sobie, że nasza przyjaźń nie zakończy się na tym konkursie. Czujemy podobnie muzykę i mamy identyczne poczucie humoru. To zaowocowało wspólnym utworem "Wild Eyes".

Więcej o planach związanych z najnowszym krążkiem wokalistki w nagraniu audycji. W dźwięku mogą Państwo również posłuchać najnowszego singla Kasi Moś "Wild eyes".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Kasia Moś (wokalistka)

Data emisji: 25.06.2018

Godzina emisji: 13.26

kb/abi

Czytaj także

K.A.S.A powraca z nowym, wakacyjnym utworem. Będzie hitem?

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 15:20
Swoją karierę solową rozpoczął w 1996 roku. Jego przeboje takie, jak "Maczo" czy "Każdy lubi Buggie" zna i śpiewa cała Polska. Dziś Krzysztof Kasowski powraca z nowym utworem, który idealnie wpisuje się w wakacyjny klimat. Premiera utworu, zatytułowanego "Piasek" miała miejsce pod koniec maja. Czy piosenka stanie się hitem lata, na miarę wcześniejszych przebojów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywne wibracje Reni Jusis i "Tyyyle słońca"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 16:55
Ostatnia płyta "Bang" Reni Jusis, ukazała się po dłuższej przerwie artystycznej wokalistki, zaskakując unikalnym brzmieniem z pogranicza elektro-popu. Czy nowy krążek będzie utrzymany w podobnym klimacie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Cohen i jego muzyka w kobiecym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 17:00
Leonard Cohen był znanym kanadyjskim poetą i piosenkarzem, tworzącym muzykę z pogranicza gatunku folk rock. Swoim nostalgicznym klimatem i niskim głosem zyskał szerokie grono fanów. Muzyk w Polsce wystąpił po raz pierwszy w 1985 roku. Mimo że mijają dwa lata od śmierci artysty, to jego dorobek muzyczny wciąż staje się inspiracją dla kolejnych pokoleń.
rozwiń zwiń