Siostry Melosik wychodzą z cienia

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 15:44
Martyna i Dagmara - śpiewające bliźniaczki - na festiwalu w Opolu otrzymały Nagrodę Publiczności. I choć wystąpiły w koncercie Debiutów, doświadczenie muzyczne mają całkiem spore - dotąd współpracowały m.in. z Anią Dąbrowską.
Audio
  • Martyna i Dagmara Melosik o swoim muzycznym doświadczeniu i planach na przyszłość (Muzyczna Jedynka)

Siostry przyznają, że mają za sobą drogę od odtwórców do twórców. By rozwijać karierę, przeprowadziły się z Poznania do Warszawy.

- Wiele się wydarzyło przez te lata. Byli też inni wykonawcy niż Ania Dąbrowska, pisanie tekstów, piosenek dla innych muzyków. Przez lata współpracy z zawodowcami nauczyłyśmy się warsztatu i on będzie teraz procentował. Teraz wypuszczamy piosenki, które są kompozycyjnie i tekściarsko w 100 procentach nasze - zapewniają.

W audycji posłuchacie próbki twórczości Martyny i Dagmary, m.in. piosenki "Batumi", którą zaśpiewały w Opolu. Artystki zapowiedziały też debiutancką płytę, która ma ukazać się jesienią.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Goście: Martyna i Dagmara Melosik (wokalistki)

Data emisji: 27.06.2018

Godzina emisji: 14.19

mg/abi

Czytaj także

Pozytywne wibracje Reni Jusis i "Tyyyle słońca"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 16:55
Ostatnia płyta "Bang" Reni Jusis, ukazała się po dłuższej przerwie artystycznej wokalistki, zaskakując unikalnym brzmieniem z pogranicza elektro-popu. Czy nowy krążek będzie utrzymany w podobnym klimacie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leonard Cohen i jego muzyka w kobiecym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 17:00
Leonard Cohen był znanym kanadyjskim poetą i piosenkarzem, tworzącym muzykę z pogranicza gatunku folk rock. Swoim nostalgicznym klimatem i niskim głosem zyskał szerokie grono fanów. Muzyk w Polsce wystąpił po raz pierwszy w 1985 roku. Mimo że mijają dwa lata od śmierci artysty, to jego dorobek muzyczny wciąż staje się inspiracją dla kolejnych pokoleń.
rozwiń zwiń