Piotr Nowotnik i utwór z dalekiego świata

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 19:02
Piotr Nowotnik jest muzykiem, który dużą część swojego życia spędził w Australii. Wpływy australijskie bez wątpienia są zauważalne w jego twórczości. Ale nie jest to jedyny kraj, który inspiruje gościa "Muzycznej Jedynki". W audycji prezentujemy utwór w języku szwedzkim, oparty na tradycyjnej szwedzkiej melodii.
Audio
  • Piotr Nowotnik opowiada o technice gry na lirze korbowej (Muzyczna Jedynka)

Oprócz klasycznych kompozycji Piotr Nowotnik tworzy oprawę dźwiękową filmów i przedstawień teatralnych, komponuje współczesną muzykę koncertową. Ponadto gra na lirze korbowej.

- Można powiedzieć, że lira korbowa to taki średniowieczny syntezator – mówił gość w "Muzycznej Jedynce". – To rodzaj skrzypiec, w których zamiast szyjki mamy przyciski, a zamiast smyczka używamy koła, tak więc mamy jeden nieprzerwany długi dźwięk. Aby instrument wybrzmiał, trzeba użyć koła i korby. Lewa ręka gra, a prawa kręci korbą – mówił.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Piotr Nowotnik (muzyk)

Data emisji: 28.06.2018

Godzina emisji: 14.11

abi

Czytaj także

Kasia Moś i jej "dzikie oczy"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:26
Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W ubiegłym roku, reprezentowała Polskę podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jej najnowszy singiel pt. "Wild Eyes", to efekt współpracy z fińskim duetem Norma John. Czym tym razem Kasia Moś zaskoczy swoich fanów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy singiel zespołu Harlem. Czy będzie hitem wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 14:34
- Przy tworzeniu zaszywamy się gdzieś w małej miejscowości, gdzie są dobrzy ludzie i dobrze na nas patrzą, a potem dobrze gramy – to przepis na sukces muzyków z zespołu Harlem. Według tej samej metody muzycy pracowali nad piosenką "Niebieski listopad", którą prezentujemy w nagraniu audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naturalnie Mazury Music&More. Publiczność przyciągana przez jakość

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 14:50
Na rockowe granie do Węgorzewa przybywają przede wszystkim młodzi ludzie. Festiwal umożliwia im skoncentrowanie się na zabawie, radości i wakacyjnym odpoczynku. W tym roku Naturalnie Mazury Music&More odbędzie się w terminie 13-15 lipca.
rozwiń zwiń