Festiwal w Jarocinie wpisuje się w świętowanie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 16:18
Od 13 do 15 lipca na scenach w Jarocinie usłyszymy takich wykonawców jak m.in. Daria Zawiałow, Coma, Bokka, Quebonafide, czy Donguralesko. 
Audio
  • Festiwal w Jarocinie zbliża się wielkimi krokami (Muzyczna Jedynka)
Audio
  • Festiwal w Jarocinie zbliża się wielkimi krokami (Muzyczna Jedynka)

Organizatorzy liczą na to, że publiczność wesprze wokalistów na scenie swoim śpiewem. Podczas specjalnego koncertu na jarocińskim Rynku "Co ciągle widzę w niej?" zostaną rozdane śpiewniki.  

Marek Horodniczy z Narodowego Centrum Kultury i Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny festiwalu, mówili w audycji, że koncert i cała edycja festiwalu wpisują się w obchody świętowania polskiej niepodległości. – Koncert na Rynku będzie wydarzeniem poświęconym stuleciu odzyskaniu przez Polskę niepodległości, potraktowanym w bardzo szeroki sposób – przekonywali.

Szczegóły festiwalu w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Marek Horodniczy (Narodowe Centrum Kultury), Michał Wiraszko (dyrektor artystyczny festiwalu w Jarocinie, zespół Muchy)

Data emisji: 29.06.2018

Godzina emisji: 13.35

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Leonard Cohen i jego muzyka w kobiecym wydaniu

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 17:00
Leonard Cohen był znanym kanadyjskim poetą i piosenkarzem, tworzącym muzykę z pogranicza gatunku folk rock. Swoim nostalgicznym klimatem i niskim głosem zyskał szerokie grono fanów. Muzyk w Polsce wystąpił po raz pierwszy w 1985 roku. Mimo że mijają dwa lata od śmierci artysty, to jego dorobek muzyczny wciąż staje się inspiracją dla kolejnych pokoleń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Artisena" - muzyczna deklaracja Joachima Mencla

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 16:11
"Fuzja polskiej muzyki tradycyjnej i jazzu nowoczesnego. Oryginalne kompozycje inspirowane tańcami ludowymi" - tak o płycie "Artisena" piszą muzycy Joachim Mencel Quintet. – Ta płyta jest moją mocną muzyczną deklaracją – powiedział Joachim Mencel w rozmowie z Marcinem Kusym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostry Melosik wychodzą z cienia

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 15:44
Martyna i Dagmara - śpiewające bliźniaczki - na festiwalu w Opolu otrzymały Nagrodę Publiczności. I choć wystąpiły w koncercie Debiutów, doświadczenie muzyczne mają całkiem spore - dotąd współpracowały m.in. z Anią Dąbrowską.
rozwiń zwiń