Grażyna Łobaszewska i jej spotkania z Cohenem

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 15:04
Prace nad przygotowaniem cyklu koncertów dobiegają końca. Grażyna Łobaszewska, jedna z wielu artystek, które staną na scenie, traktuje to wydarzenie jako ciekawą przygodę.
Audio
  • Grażyna Łobaszewska zapowiada koncert "Cohen i kobiety" (Muzyczna Jedynka)
Grażyna Łobaszewska
Grażyna ŁobaszewskaFoto: E.Iwanicka/Polskie Radio

- Wybrałam dwie piosenki: In my secret life i Alexandra leaving. Fajne jest to, że aranżacje są dobierane indywidualnie do każdego wykonawcy – zdradza wokalistka.

Ciekawostką jest to, że do występu przygotowuje się również…sam Cohen! – Rozpoczynamy z taśmy. Na telebimie zobaczymy śpiewającego Cohena, a później już wchodzą kobiety – przyznaje Grażyna Łobaszewska.

Utwory kanadyjskiego poety i piosenkarza w tłumaczeniu Macieja Zembatego, zinterpretowały na nowo kobiety z polskiej sceny muzycznej, reprezentujące różne pokolenia. Wystąpią: Urszula Dudziak, Grażyna Łobaszewska, Natalia Kukulska, Daria Zawiałow, Anita Lipnicka, Matylda Damięcka, Julia Pietrucha i Barbara Wrońska. Trasa koncertowa Cohen i kobiety startuje w połowie października.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Grażyna Łobaszewska (wokalistka)

Data emisji: 10.07.2018

Godzina emisji: 13.46

abi/kb

Czytaj także

Festiwal w Jarocinie wpisuje się w świętowanie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 16:18
Od 13 do 15 lipca na scenach w Jarocinie usłyszymy takich wykonawców jak m.in. Daria Zawiałow, Coma, Bokka, Quebonafide, czy Donguralesko. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Normalna piosenka nie ma szans w konkursach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 16:28
Wykonywana przez Danutę Błażejczyk piosenka "Nuty" znalazła się w finałowej piątce utworów, spośród których wyłoniono zwycięzców konkursu, zorganizowanego w setną rocznicę utworzenia ZAIKS-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk nie boi się i idzie "Zawsze pod wiatr"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 11:06
Jest stypendystą Marszałka Województwa Lubuskiego. Przez publiczność kojarzony głównie z występów telewizyjnych. Swoich sił muzyk próbował między innymi w takich programach jak: "Szansa na sukces" czy "Bitwa na głosy". Po pięciu latach intensywnej muzycznej pracy, właśnie ukazał się debiutancki krażek młodego artysty "Zawsze pod wiatr". Czym inspirował się Mariusz Wawrzyńczyk przy tworzeniu albumu?
rozwiń zwiń