X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Międzynarodowe tanga Vanesy Harbek i Łukasza Gorczycy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 15:01
Pochodzi z Buenos Aires, ale od roku mieszka w Berlinie. Do Polski artystka przyjechała z trasą koncertową, promującą album w stylu ognistego argentyńskiego bluesa, który ukaże się już niebawem. Na scenie Vanesie Harbek towarzyszy Łukasz Gorczyca, który skomponował muzykę do piosenek. Tanga stały się prawdziwym hitem, podbijając serca mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Czy w Polsce będzie podobnie?
Audio
  • Rozmowa z artystką Vanesą Harbek i muzykiem Łukaszem Gorczycą o ich trasie koncertowej (Muzyczna Jedynka)

- Vanesa użyła swoich kontaktów w Ameryce Południowej i dziwnym trafem te melodie się spodobały. Nie wiem jak to się stało. Skomponowałem muzykę do słów, które napisała. Jest to bardzo szczere, ale jest w tym również dużo inspiracji słowiańskich. Dostajemy takie sygnały, że nasi fani z Meksyku czy Ekwadoru po prostu oszaleli na ich punkcie - mówi Łukasz Gorczyca.

Tematyka utworów opowiada o rozterkach serca, związanych z miłością. - Mamy tu rozczarowanie miłością, samotność. Śpiewam o tym, że łatwiej jest być samotnym, niż zakochanym. Ja też jestem akurat w takim momencie życia, w którym towarzyszy mi tylko gitara - mówi Vanesa Harbek.

Płyta z utworami ma ukazać się jesienią . - Chcemy, aby krążek dotarł również do Ameryki Południowej. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe - dodaje muzyk.

Utwory utrzymane są w nowoczesnym klimacie z elektronicznym brzmieniem, kontrastującym z niezwykłym głosem wokalistki. - Ja śpiewam w stylu, którym posługiwali się wokaliści, śpiewający w latach 20. i 30. To klasyczny wokal. Jest wiele stylów tanga od romantycznego po tango utrzymane w surowym klimacie - mówi artystka.

Najbliższe koncerty artystki zaplanowane zostały między innymi w Toruniu, Sieradzu i Lidzbarku Warmińskim. Więcej szczegółów w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiała: Maria Szabłowska

Gość: Vanesa Harbek (wokalistka), Łukasz Gorczyca (muzyk)

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 13.15

kb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szukaj w snach". Napiórkowski i Kukulska interpretują kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:00
Pewien lubelski tata wymyślał kołysanki dla swoich dzieci. Teksty trafiły w ręce gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego, który napisał do nich melodie. A wreszcie Natalia Kukulska nadała im interpretację swoim głosem. Tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk nie boi się i idzie "Zawsze pod wiatr"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 11:06
Jest stypendystą Marszałka Województwa Lubuskiego. Przez publiczność kojarzony głównie z występów telewizyjnych. Swoich sił muzyk próbował między innymi w takich programach jak: "Szansa na sukces" czy "Bitwa na głosy". Po pięciu latach intensywnej muzycznej pracy, właśnie ukazał się debiutancki krażek młodego artysty "Zawsze pod wiatr". Czym inspirował się Mariusz Wawrzyńczyk przy tworzeniu albumu?
rozwiń zwiń