Międzynarodowe tanga Vanesy Harbek i Łukasza Gorczycy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 15:01
Pochodzi z Buenos Aires, ale od roku mieszka w Berlinie. Do Polski artystka przyjechała z trasą koncertową, promującą album w stylu ognistego argentyńskiego bluesa, który ukaże się już niebawem. Na scenie Vanesie Harbek towarzyszy Łukasz Gorczyca, który skomponował muzykę do piosenek. Tanga stały się prawdziwym hitem, podbijając serca mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Czy w Polsce będzie podobnie?
Audio
  • Rozmowa z artystką Vanesą Harbek i muzykiem Łukaszem Gorczycą o ich trasie koncertowej (Muzyczna Jedynka)

- Vanesa użyła swoich kontaktów w Ameryce Południowej i dziwnym trafem te melodie się spodobały. Nie wiem jak to się stało. Skomponowałem muzykę do słów, które napisała. Jest to bardzo szczere, ale jest w tym również dużo inspiracji słowiańskich. Dostajemy takie sygnały, że nasi fani z Meksyku czy Ekwadoru po prostu oszaleli na ich punkcie - mówi Łukasz Gorczyca.

Tematyka utworów opowiada o rozterkach serca, związanych z miłością. - Mamy tu rozczarowanie miłością, samotność. Śpiewam o tym, że łatwiej jest być samotnym, niż zakochanym. Ja też jestem akurat w takim momencie życia, w którym towarzyszy mi tylko gitara - mówi Vanesa Harbek.

Płyta z utworami ma ukazać się jesienią . - Chcemy, aby krążek dotarł również do Ameryki Południowej. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe - dodaje muzyk.

Utwory utrzymane są w nowoczesnym klimacie z elektronicznym brzmieniem, kontrastującym z niezwykłym głosem wokalistki. - Ja śpiewam w stylu, którym posługiwali się wokaliści, śpiewający w latach 20. i 30. To klasyczny wokal. Jest wiele stylów tanga od romantycznego po tango utrzymane w surowym klimacie - mówi artystka.

Najbliższe koncerty artystki zaplanowane zostały między innymi w Toruniu, Sieradzu i Lidzbarku Warmińskim. Więcej szczegółów w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Rozmawiała: Maria Szabłowska

Gość: Vanesa Harbek (wokalistka), Łukasz Gorczyca (muzyk)

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 13.15

kb/abi

Czytaj także

"Szukaj w snach". Napiórkowski i Kukulska interpretują kołysanki

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 15:00
Pewien lubelski tata wymyślał kołysanki dla swoich dzieci. Teksty trafiły w ręce gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego, który napisał do nich melodie. A wreszcie Natalia Kukulska nadała im interpretację swoim głosem. Tak powstał najpierw koncert, a potem płyta "Szukaj w snach".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk nie boi się i idzie "Zawsze pod wiatr"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 11:06
Jest stypendystą Marszałka Województwa Lubuskiego. Przez publiczność kojarzony głównie z występów telewizyjnych. Swoich sił muzyk próbował między innymi w takich programach jak: "Szansa na sukces" czy "Bitwa na głosy". Po pięciu latach intensywnej muzycznej pracy, właśnie ukazał się debiutancki krażek młodego artysty "Zawsze pod wiatr". Czym inspirował się Mariusz Wawrzyńczyk przy tworzeniu albumu?
rozwiń zwiń