Shandy i Ewa. Polsko-karaibski duet prosto z Los Angeles

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2018 15:37
Shandrelica Casper i Ewa Żmijewska poznały się na studiach na Wydziale Wokalu w Los Angeles. W szeregi uczelni wstąpiły w tym samym czasie. Grają i śpiewają razem od początku 2015 roku.
Audio
  • Shandy i Ewa opowiadają o wspólnej artystycznej przygodzie (Muzyczna Jedynka)

Piosenka "Sunrise", którą artystki zaprezentowały w "Muzycznej Jedynce", nie jest nowa, ale właśnie podczas audycji miała swoją premierę w naszej rozgłośni. Nikt nie pisze im tekstów. Utwory, które wykonują dziewczyny, są ich dziełem od początku do końca.

– Zwykle jest tak, że siadam nad pustą kartką, tworzę jakiś zarys piosenki i piszę słowa. Później dopisujemy muzykę. Ja podaję pomysł, a Shandy układa wszystko tak, by mieściło się w formie – powiedziała Ewa Żmijewska.

Gdzie i kiedy można posłuchać koncertu artystek? Co z planem wydania płyty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.     

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Shandrelica Casper i Ewa Żmijewska (wokalistki)

Data emisji: 24.07.2018

Godzina emisji: 13.20

abi/kb

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk nie boi się i idzie "Zawsze pod wiatr"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 11:06
Jest stypendystą Marszałka Województwa Lubuskiego. Przez publiczność kojarzony głównie z występów telewizyjnych. Swoich sił muzyk próbował między innymi w takich programach jak: "Szansa na sukces" czy "Bitwa na głosy". Po pięciu latach intensywnej muzycznej pracy, właśnie ukazał się debiutancki krażek młodego artysty "Zawsze pod wiatr". Czym inspirował się Mariusz Wawrzyńczyk przy tworzeniu albumu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Międzynarodowe tanga Vanesy Harbek i Łukasza Gorczycy

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 15:01
Pochodzi z Buenos Aires, ale od roku mieszka w Berlinie. Do Polski artystka przyjechała z trasą koncertową, promującą album w stylu ognistego argentyńskiego bluesa, który ukaże się już niebawem. Na scenie Vanesie Harbek towarzyszy Łukasz Gorczyca, który skomponował muzykę do piosenek. Tanga stały się prawdziwym hitem, podbijając serca mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Czy w Polsce będzie podobnie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Nowicki: życie to jest podróż

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 17:01
- Kiedyś, kiedy wymyśliłem sobie audycję "Piosenki z tekstem" (radiowa Trójka - dopisek red.) mieściłem tam piosenki, które chciały przekazać coś konkretnego - mówi autor i kompozytor Bogusław Nowicki. Wspomina, że były to bardzo ważne piosenki z życia politycznego, z walki z poprzednim systemem, które często miały zakaz publicznego odtwarzania.
rozwiń zwiń