X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Premiera płyty "Fogg - pieśniarz Warszawy"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 16:52
Był przede wszystkim warszawiakiem, dopiero potem Polakiem, a lokalny patriotyzm miał we krwi. Mieczysław Fogg stał się symbolem chwil, kiedy piosenka dodawała otuchy i była ważnym elementem powstańczej walki. Dziś jego twórczość znajdziemy na płycie, która jest hołdem złożonym artyście w 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O pracy nad krążkiem opowiedzieli członkowie zespołu Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis.
Audio
  • Rozmowa o płycie "Fogg. Pieśniarz Warszawy" (Muzyczna Jedynka)
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: materiały prom.

Powstanie Warszawskie pomnik pl Krasinskich 1200px shutterstock.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

- Chodziła za mną stara pianistyka rozrywkowa. Z Marcinem Piaseckim mamy podobne upodobania muzyczne. Chodzi tutaj o okres przedwojenny. Urodziliśmy się o sto lat za późno. Mamy duchowe połączenie z tamtym czasem. Uzupełniamy i inspirujemy się wzajemnie - mówi Jan Młynarski, współtwórca płyty.

- Ciężko wytłumaczyć na jakiej podstawie powstał nasz duet. To ciężka praca, ale przychodzi nam z łatwością. Ta kultura i muzyka przedwojenna była obecna w naszych domach. Pokolenie wojenne zaczęło znikać i przechodzić do historii, ale teraz my mamy możliwość patrzenia na okres przedwojenny w dowolny sposób - mówi Marcin Masecki, współtwórca płyty.

- Śpiewamy Fogga, powracamy do piosenek, które mają głównie 80 i 90 lat. Ludzie w tamtych czasach w najlepszym okresie swojej kariery artystycznej ginęli. Musieli uciekać z Polski, do której już nigdy nie powrócili - dodaje Jan Młynarski.

Muzeum Powstania Warszawskiego zaproponowało artystom wydanie płyty z piosenkami Mieczysława Fogga. - Zgodziliśmy się, mieliśmy na to dwa miesiące na zrobienie płyty. Mamy dużo gości na tej płycie. Jest większa produkcja, niż nasz poprzedni krążek - dodaje Marcin Masecki.

<<Powstanie Warszawskie - serwis specjalny>>

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z gośćmi "Muzycznej Jedynki".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Jan Młynarski, Marcin Masecki (twórcy płyty "Fogg.Pieśniarz Warszawy")

Data emisji: 01.08.2018

Godzina emisji: 13.28

kb/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozmowy w "Sygnałach dnia" w środę

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 16:38
O godz. 7.15 porozmawiamy z Janem Ołdakowskim, dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskieg, a o godz. 8.40 z Michałem Foggiem, prawnukiem Mieczysława Fogga, producentem muzycznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ali"- czarnoskóry powstaniec warszawski

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 14:09
W Powstaniu Warszawskim obok Polaków, udział brały inne grupy narodowościowe, w tym obywatele Słowacji, Węgier, Włoch, Gruzji, Belgii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Francji i Rosji. W grupie walczących z niemieckim okupantem znalazł się także czarnoskóry mężczyzna o psedudonimie "Ali", który był jedym przedstawicielem tej rasy. 
rozwiń zwiń