Aga Dyk i jej "Kropla rosy"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 14:31
Inspiruje się twórczością takich wokalistek jak "Duffy" i Amy Winehouse. Od 2009 roku jest wokalistką popularnego zespołu "Brathanki". Najnowszy singiel Agi Dyk "Kropla rosy", do którego wokalistka napisała tekst, powstał z fascynacji mężem i Czesławem Niemenem. Czy przypadnie fanom do gustu?
Audio
  • Rozmowa z wokalistką Agą Dyk o najnowszym singlu "Kropla rosy" (Muzyczna Jedynka)
Aga Dyk
Aga DykFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Ta piosenka mówi o tym, że nie ma ludzi i związków idealnych, ale chcemy dążyć do tego, żeby znaleźć drugą połówkę. Nie ma tak, że cały czas jest cudownie. Są dołki, ale trzeba dążyć do tego, żeby pojawiała się górka. To jest dla nas najważniejsze, żebyśmy razem wspólnie byli szczęśliwi - mówi Aga Dyk.

Artyska już przygotowuje kolejne muzyczne niespodzianki dla swoich fanów. - Mam już gotowe dwie piosenki, ale w dalszym ciągu szukam kolejnych kompozycji. Te osoby, z którymi współpracuję są takimi "ciepłymi duszami", które uwielbiają to, co robią. Jeśli się komponuje, tworzy i śpiewa to sprawia, że nawiązują się między nami relacje, czasami nawet pozawerbalne - dodaje wokalistka.

Muzykę do najnowszego, solowego utworu wokalistki skomponował Marcin Kuczewski. - Znajdziemy tu elektroniczne brzmienia, lupy oraz instrumenty "żywe" jak gitara, perkusja, czy gitara basowa. To nowoczesne brzmienie jest tutaj mocno zarysowane.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Aga Dyk (wokalistka)

Data emisji: 02.08.2018

Godzina emisji: 13.15

kb/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dżawor: gitary są jak farbki, którymi można malować świat

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 14:14
W środku lata w "Muzycznej Jedynce" emitujemy utwór pod bardziej jesiennym niż letnim tytułem "Popiół i dym". Teledysk do nowej piosenki zespołu Harlem ukazał się w sieci 20 lipca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka hybrydowa w Mrągowie

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 17:03
Ledwo zakończył się w Mrągowie Piknik Country, a już 4 sierpnia szykuje się kolejne wydarzenie. W amfiteatrze nad jeziorem Czos odbędzie się jubileuszowy, V Projekt Arboretum pt. "Drewniane Gody".
rozwiń zwiń