Siostry Melosik. Czym urzekł publiczność artystyczny duet?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 16:13
Szturmem zdobyły serca publiczności podczas tegorocznego konkursu "Debiuty" na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Nagroda od widzów za wykonanie piosenki "Batumi" powędrowała właśnie do młodych wokalistek. Czym zaowocował ten sukces? Dagmara i Martyna Melosik opowiedziały w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Siostry Melosik. Czym podbiły serca opolskiej publiczności? (Muzyczna Jedynka)
Martyna i Dagmara Melosik
Martyna i Dagmara MelosikFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Siostry Melosik to utalentowany duet. Dziewczyny na scenie od lat towarzyszą wokalistce Ani Dąbrowskiej. Swoją solową karierę postanowiły rozpocząć w 2011 roku, wychodząc do publiczności z twórczością z pogranicza country i popu. Największą popularność przyniósł artystkom tegoroczny opolski festiwal.

- Po tym wydarzeniu pojawiły się propozycje koncertowe. Kręcimy teledysk do kolejnego singla. Ta wygrana była dużą mobilizacją dla nas i pomogła nam zaistnieć w świadomości większej ilości ludzi. O to nam przede wszystkim chodziło - mówi Martyna.

Siostry postrzegają siebie głównie jako wokalistki, ale przyznają, że do komponowania powróciły po wielu latach. - Kompozycja rządzi się swoimi prawami, a piosenka powinna mieć zachowaną pewną strukturę. Bliski jest nam przede wszystkim popowy zamysł komponowania. Bardzo dużo dobrych rad i warsztatu zawdzięczamy też Ani Dąbrowskiej - przekonuje Dagmara. 

Duet zapewnia, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim charyzma na scenie. - Można ją przekazać w piosence, ale na koncertach jest to coś, czego nie da się zastąpić. Ostatecznie publiczność też chce w jakimś stopniu poznać kogoś, kto śpiewa o ich emocjach - dodaje Martyna.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której siostry Melosik opowiedziały m.in. o swojej płycie. Krążek ma ukazać się jesienią.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi:  Anna Will

Gość: Dagmara i Martyna Melosik (wokalistki)

Data emisji: 03.08.2018

Godzina emisji: 14.15

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sentymentalna podróż do początków festiwalu w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 14:00
W Opolu trwa 55. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, a w "Czasie pogody" przybliżaliśmy historię festiwalu i łączyliśmy się z naszymi wysłanniczkami – Marią Szabłowską i Anną Will.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogusław Nowicki: życie to jest podróż

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 17:01
- Kiedyś, kiedy wymyśliłem sobie audycję "Piosenki z tekstem" (radiowa Trójka - dopisek red.) mieściłem tam piosenki, które chciały przekazać coś konkretnego - mówi autor i kompozytor Bogusław Nowicki. Wspomina, że były to bardzo ważne piosenki z życia politycznego, z walki z poprzednim systemem, które często miały zakaz publicznego odtwarzania.
rozwiń zwiń