"NDI Sopot Classic" coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 16:53
Już w najbliższy wekend rozpocznie się 8 edycja Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic. Szczegóły wydarzenia zdradził Wojciech Rajski, dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.
Audio
  • Festiwal Muzyczna NDI Sopot Classic coraz bliżej. (Muzyczna Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Africa Studio/Shutterstock

- Ten festiwal jest skierowany do wszystkich. Zarówno do pasjonatów muzyki poważnej jak też do tych słuchaczy, których chcemy zainteresować tym gatunkiem muzycznym. Naszą misją i obowiązkiem jest popularyzowanie muzyki poważnej. Lato jest doskonałą okazją do promocji, ze względu na dużą liczbę turystów odwiedzających Sopot. W programie festiwalu mamy lżejszą muzykę synfoniczną, jak również coś dla melomanów muzyki klasycznej - informuje Wojciech Rajski.

 Tegoroczna oferta festiwalowa jest bardzo bogata. Począwszy od uroczystego koncertu inauguracyjnego z udziałem Piotra Byczały do koncertu finałowego "Pod niebami Paryża", podczas którego najpopularniejsze utwory francuskie wykonają m.in. Anna Dereszowska i Kacper Kuszewski.

- Na koncercie otwierającym festiwal znajdą się m.in. przeboje muzyki operowej. W kolejnych dniach nie zabraknie też poważnej muzyki francuskiej, ale bardzo przystępnej dla słuchaczy. Będą to m.in fragmenty suity Bizeta, Verdiego i Pucciniego. Usłyszymy także sopranistkę Edytę Piasecką, Kacpra Kuszewskiego. Artyści wykonają szlagiery francuskiej muzyki rozrywkowej. Tradycyjnie nie zabraknie także polskiej twórczości. Tym razem koncert muzyki polskiej poświęcony będzie Wojciechowi Kilarowi, Krzysztofowi Pendereckiemu i Fryderykowi Chopinowi - dodaje Wojciech Rajski.

Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic odbędzie się w dniach 4-11 sierpnia. Więcej szczegółów na temat wydarzenia w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi:  Anna Will

Gość: Wojciech Rajski (dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.)

Data emisji: 03.08.2018

Godzina emisji: 14.30

kb


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawykonanie opery po ponad 200 latach

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 16:58
Filharmonia Kaliska dokonała współczesnego prawykonania opery Karola Kurpińskiego "Aleksander i Apelles". Ta opera przez muzykologów i znawców twórczości Kurpińskiego była uważana za zaginioną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobry nauczyciel to warunek kariery śpiewaka"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 15:00
- Jestem wdzięczny mojej profesor Annie Radziejewskiej. Więź z nauczycielem bardzo pomaga nie tylko w kształceniu głosu, ale jest niezbędna w rozwoju śpiewaka jako osoby i artysty – mówił w Dwójce znakomity kontratenor Jakub Józef Orliński.
rozwiń zwiń