X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"NDI Sopot Classic" coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 16:53
Już w najbliższy wekend rozpocznie się 8 edycja Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic. Szczegóły wydarzenia zdradził Wojciech Rajski, dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.
Audio
  • Festiwal Muzyczna NDI Sopot Classic coraz bliżej. (Muzyczna Jedynka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Africa Studio/Shutterstock

- Ten festiwal jest skierowany do wszystkich. Zarówno do pasjonatów muzyki poważnej jak też do tych słuchaczy, których chcemy zainteresować tym gatunkiem muzycznym. Naszą misją i obowiązkiem jest popularyzowanie muzyki poważnej. Lato jest doskonałą okazją do promocji, ze względu na dużą liczbę turystów odwiedzających Sopot. W programie festiwalu mamy lżejszą muzykę synfoniczną, jak również coś dla melomanów muzyki klasycznej - informuje Wojciech Rajski.

 Tegoroczna oferta festiwalowa jest bardzo bogata. Począwszy od uroczystego koncertu inauguracyjnego z udziałem Piotra Byczały do koncertu finałowego "Pod niebami Paryża", podczas którego najpopularniejsze utwory francuskie wykonają m.in. Anna Dereszowska i Kacper Kuszewski.

- Na koncercie otwierającym festiwal znajdą się m.in. przeboje muzyki operowej. W kolejnych dniach nie zabraknie też poważnej muzyki francuskiej, ale bardzo przystępnej dla słuchaczy. Będą to m.in fragmenty suity Bizeta, Verdiego i Pucciniego. Usłyszymy także sopranistkę Edytę Piasecką, Kacpra Kuszewskiego. Artyści wykonają szlagiery francuskiej muzyki rozrywkowej. Tradycyjnie nie zabraknie także polskiej twórczości. Tym razem koncert muzyki polskiej poświęcony będzie Wojciechowi Kilarowi, Krzysztofowi Pendereckiemu i Fryderykowi Chopinowi - dodaje Wojciech Rajski.

Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic odbędzie się w dniach 4-11 sierpnia. Więcej szczegółów na temat wydarzenia w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi:  Anna Will

Gość: Wojciech Rajski (dyrygent, założyciel i dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.)

Data emisji: 03.08.2018

Godzina emisji: 14.30

kb


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawykonanie opery po ponad 200 latach

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 16:58
Filharmonia Kaliska dokonała współczesnego prawykonania opery Karola Kurpińskiego "Aleksander i Apelles". Ta opera przez muzykologów i znawców twórczości Kurpińskiego była uważana za zaginioną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobry nauczyciel to warunek kariery śpiewaka"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 15:00
- Jestem wdzięczny mojej profesor Annie Radziejewskiej. Więź z nauczycielem bardzo pomaga nie tylko w kształceniu głosu, ale jest niezbędna w rozwoju śpiewaka jako osoby i artysty – mówił w Dwójce znakomity kontratenor Jakub Józef Orliński.
rozwiń zwiń