Marta Zalewska i jej muzyczne "Gronostaje"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 14:27
Wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Na scenie współpracowała m.in. z takimi wokalistami jak: Kayah, Krystyna Prońko czy Marcin Styczeń. W studiu "Muzycznej Jedynki" miała miejsce premiera jej najnowszego singla, promującego płytę "Gronostaje".
Audio
  • Marta Zalewska i jej muzyczne "Gronostaje" (Muzyczna Jedynka)

Rozmowę w studiu "Muzycznej Jedynki" wokalistka rozpoczęła od słów, nawiązujących do twórczości Kory, artystki, którą dziś na warszawskich Powązkach pożegnała rodzina, przyjaciele i wierni fani. - To postać kultowa, która miała wpływ na wiele pokoleń i na moje również. Gdy byłam nastolatką, ogromne wrażenie zrobiła na mnie piosenka "Szare Miraże". Wierzę, że po jej twórczość sięgać będą następne pokolenia - mówi Marta Zalewska.

Podobnie jak Korę, także i Martę Zalewską od lat młodzieńczych ciągnęło do muzyki rockowej. - Przyszedł okres buntu i okazało się, że czuję się w tym nurcie swobodnie i chcę to robić. Piszę teksty i muzykę. Nad muzyką pracuję razem z Krzysztofem Pacanem, który również gra na basie w moim zespole - dodaje.

Młoda wokalistka przyznaje, że wiedza, którą zdobyła na studiach pomaga jej w twórczości. - Na koncertach zdarzają się takie sytuacje, że tę samą piosenkę trzeba zagrać w towarzystwie kwartetu smyczkowego. Dzięki swoim umiejętnościom, mogę taki kwartet napisać. To jest wielka przyjemność - przekonuje.

Wokalistka inspiruje się muzykami okresu hipisowskiego m.in. Janis Joplin i twórczością takich zespołów jak chociażby The Spencer Davis Group, który łączy różne gatunki muzyczne począwszy od jazzu, rocka, a skończywszy na soulu. Jej najnowszy album, który promuje utwór o takim samym tytule "Gronostaje" został zaprezentowany w "Muzycznej Jedynce". Płyta artystki ukaże się jesienią.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi:  Marcin Kusy

Gość: Marta Zalewska (wokalistka)

Data emisji: 08.08.2018

Godzina emisji: 13.15

kb

Czytaj także

Pozytywne wibracje Reni Jusis i "Tyyyle słońca"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 16:55
Ostatnia płyta "Bang" Reni Jusis, ukazała się po dłuższej przerwie artystycznej wokalistki, zaskakując unikalnym brzmieniem z pogranicza elektro-popu. Czy nowy krążek będzie utrzymany w podobnym klimacie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sidney Polak "Twarzą w twarz" z Marcinem Kusym

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 15:39
Kilka lat temu zawojował polski rynek muzyczny płytą "Sidney Polak". Pięć lat później powstał "Cyfrowy styl życia". Dziś powraca po dziewięciu latach przerwy od ostatniej płyty, by zaprezentować swój trzeci krążek, który promowany jest przez utwór "Twarzą w twarz". W "Muzycznej Jedynce" gościliśmy Sidneya Polaka.
rozwiń zwiń