"Zacznij marzyć" z Happy Prince

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 14:26
Ich pierwszy singiel "Don't let go" podbił serca publiczności, zajmując drugie miejsce w preselekcjach krajowych do tegoroczengo konkursu "Eurowizji". Muzyczny duet z Podkarpacia tworzą Jakub Prachowski i Tomasz Stawarz. Czym tym razem panowie zaskoczą swoich fanów?
Audio
  • "Zacznij marzyć" z Happy Prince (Muzyczna Jedynka)

"Don't let go" to przede wszystkim piosenka o miłości. - Nasz pierwszy singiel został przyjęty bardzo ciepło, miał wspaniałe recenzje. Piosenkę doceniło również jury. To duży sukces - mówi Tomasz Stawarz. - Jest to miłość specyficzna, od której nie można się uwolnić. Trzeba nie dać za wygraną i iść do przodu - dodaje Jakub Prachowski.

Obaj panowie stanowią zgrany duet. Tomasz Stawarz przyznaje, że chętnie lubi grać na instrumentach takich jak perkusja, gitara basowa czy fortepian. Jakub Prachowski odpowiedzialny jest z kolei za aranżacje. - Smyczki nagrywamy często z kwartetem, ale dużo kompozycji robimy sami. Łatwiej i szybciej jest, jeśli potrafi się to zrobić samemu. Muzyk nie zawsze "wstrzeli się" w to, co nam gra w głowie - przekonuje Tomasz Stawarz.

To, co pomaga w osiągnięciu sukcesu, według muzyków, to przede wszystkim bycie sobą i wyrażenie tego na scenie. Do tego niezbędne są również marzenia. - Marzenia są za darmo. Wystarczy tylko być sobą, otworzyć głowę i robić to, co się chce. O tym jest właśnie nasz najnowszy utwór "Zacznij marzyć" - dodaje Tomasz Stawarz.

A jakie marzenia muzyczne snuje zespół Happy Prince? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której mogą Państwo posłuchać najnowszego utworu duetu.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Gość: Tomasz Stawarz, Jakub Prachowski (zespół Happy Prince)

Data emisji: 09.08.2018

Godzina emisji: 13.15

kb/abi

Czytaj także

Kasia Moś i jej "dzikie oczy"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:26
Polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. W ubiegłym roku, reprezentowała Polskę podczas 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jej najnowszy singiel pt. "Wild Eyes", to efekt współpracy z fińskim duetem Norma John. Czym tym razem Kasia Moś zaskoczy swoich fanów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Woźniak symfonicznie

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 17:01
24 października w Nowohuckim Centrum Kultury utwory znane z wykonania Tadeusza Woźniaka zabrzmią zupełnie inaczej.Jego utwory zagra Małopolska Orkiestra Symfoniczna.
rozwiń zwiń