Barbara Wrońska: piosenki miały melodię, teraz coś kwiczy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 15:18
Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która doskonale łączy nowe brzmienia z polską piosenką lat 60. Od niedawna nagrywa solo i sama tworzy teksty do swoich utworów. Swoimi muzycznymi planami i refleksją na temat tworzenia muzyki w dzisiejszym świecie Barbara Wrońska podzieliła się ze słuchaczami "Muzycznej Jedynki".
Audio
  • Barbara Wrońska wystąpi na koncercie "Lata z radiem" w Gdyni. (Muzyczna Jedynka)

- W pewnym momencie tradycyjna piosenka została zepchnięta przez muzykę przeprodukowaną. Produkcja muzyczna stała się nadrzędną kwestią, wypierającą kompozycję, jakość melodii i tekstów. To postrzeganie wynika być może z moich klasycznych korzeni. Kompozycja jest moim narzędziem wyrażania siebie. Z wykształcenia jestem skrzypaczką i muzykalność zawsze była dla mnie priorytetem - przekonuje Barbara Wrońska.

Dziś artystka aranżuje, śpiewa i komponuje swoje utwory. Ta praca zaowocowała wydaniem własnej płyty. - Nie jestem wokalistką przychodzącą do producenta, który mówi jak ma śpiewać i co ma śpiewać. Mój ładunek energetyczny, który w sobie miałam, był pielęgnowany latami i został skumulowany na płycie. Wydanie własnego krążka to uczucie narodzin czegoś nowego i wejście w zupełnie inny, pozytywny etap w życiu.

Kompozycje wokalistki z płyty "Dom z ognia" będzie można usłyszeć podczas tegorocznego koncertu "Lata z radiem", który odbędzie się 26 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Barbara Wrońska wystąpi na scenie "Idzie nowe". Na wydarzeniu pojawią się również tacy artyści jak: Smolik, Monika Brodka, Krzysztof Zalewski, Coma, Fisz, Kortez i inni. Wykonawcy zaprezentują się na scenie "Polski TOP".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Barbara Wrońska (wokalistka)

Data emisji: 14.08.2018

Godzina emisji: 13.22

kb

Logotypy FLzR

 

Czytaj także

Marta Zalewska i jej muzyczne "Gronostaje"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 14:27
Wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Na scenie współpracowała m.in. z takimi wokalistami jak: Kayah, Krystyna Prońko czy Marcin Styczeń. W studiu "Muzycznej Jedynki" miała miejsce premiera jej najnowszego singla, promującego płytę "Gronostaje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Osińska i jej najnowszy singiel "Nić"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 15:28
Lubi spokój, zacisze domowe i gry w planszówki z przyjaciółmi. Na scenie jej niesamowity głos potrafi doprowadzić publiczność do łez. Dorota Osińska znana jest z udziału w programach telewizyjnych, w których nie raz zachwycała swoim wokalem. Co tym razem wokalistka przygotowała dla swoich fanów?
rozwiń zwiń