Zespół Rebeka na koncercie "Lata z radiem"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 14:51
Z powodzeniem łączą muzykę elektroniczną z dużą dawką emocji i energii. Zespół na swoim koncie ma już dwie płyty, które powstały w zacisznym studiu w Poznaniu. Duet artystyczny tworzy Bartosz Szczęsny i Iwona Skwarek. Jak wygląda ich muzyczna współpraca?
Audio
  • Zespół Rebeka na koncercie "Lata z radiem" (Muzyczna Jedynka)
Iwona Skwarek z zespołu Rebeka
Iwona Skwarek z zespołu RebekaFoto: Jacek Bednarczyk/PAP

- Tworząc, wykorzystujemy często nasze analogowe syntezatory z lat 70. i 80. Zaczyna się od drobnych dźwięków, szukania nastroju i łapania tematu. Nigdy nie zastanawiam się nad tym o czym będzie piosenka. Gram i zaczynam czuć, gdzie mnie prowadzi muzyka. Pokazuję Bartkowi szkice, zastanawiamy się razem co dalej z tym zrobić. Podobnie jak w grze w ping-ponga, odbijamy piłeczkę i tworzymy piosenkę - mówi Iwona Skwarek, członek zespołu.

Wokalistka jest także autorką tekstów do utworów. Większość z nich została napisana w języku angielskim. - Myślę, że wynika to z zespołów, które najbardziej na nas wpłynęły muzycznie. Ten język do mnie przemówił, poprzez twórczość takich artystów jak m.in. CocoRosie. To ukształtowało mnie muzycznie. Teraz przyszła chęć do tworzenia tekstów po polsku - dodaje.

Utworów z najnowszej płyty zespołu Rebeka fani będą mogli posłuchać podczas koncertu "Lata z radiem", który odbędzie się 26 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Duet wystąpi na scenie "Idzie nowe". Na głównej scenie "Polski TOP" pojawią się również tacy artyści jak m.in. Kortez, Brodka, Fisz i Krzysztof Zalewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Iwona Skwarek, Bartosz Szczęsny (zespół Rebeka)

Data emisji: 16.08.2018

Godzina emisji: 13.15

kb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marta Zalewska i jej muzyczne "Gronostaje"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 14:27
Wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Na scenie współpracowała m.in. z takimi wokalistami jak: Kayah, Krystyna Prońko czy Marcin Styczeń. W studiu "Muzycznej Jedynki" miała miejsce premiera jej najnowszego singla, promującego płytę "Gronostaje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Wrońska: piosenki miały melodię, teraz coś kwiczy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 15:18
Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, która doskonale łączy nowe brzmienia z polską piosenką lat 60. Od niedawna nagrywa solo i sama tworzy teksty do swoich utworów. Swoimi muzycznymi planami i refleksją na temat tworzenia muzyki w dzisiejszym świecie Barbara Wrońska podzieliła się ze słuchaczami "Muzycznej Jedynki".
rozwiń zwiń