Leski: jestem przykładem na to, że do Grzegorza Ciechowskiego należy dojrzeć

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 15:13
29 sierpnia mija rocznica urodzin Grzegorza Ciechowskiego. Artystę w "Muzycznej Jedynce" wspominał Paweł "Leski" Leszoski.
Audio
  • Z Pawłem "Leskim" Leszoskim rozmawiał Marcin Kusy (Muzyczna Jedynka)

- Jestem  przykładem na to, że do Grzegorza Ciechowskiego należy dojrzeć. Jak byłem nastoletnim chłopcem, który słuchał amerykańskiej muzyki, to nie do końca wiedziałem, o co chodzi w muzyce Republiki. Nawet pamiętam taki koncert Ciechowskiego w Grodzisku Mazowieckim, na którym byłem i nie do końca mnie to złapało – powiedział gość w rozmowie z Marcinem Kusym.

Leski przypomniał, że Grzegorz z Ciechowa był producentem muzycznym i to właśnie on zdefiniował w Polsce nazwę tego zawodu. Nawiązując do tego faktu, Leski uznał, że Ciechowski był człowiekiem, który miał wszystko.

- Musiałem przejść pewną ścieżkę, żeby zrozumieć, że był to wizjoner, który przekraczał swoje czasy. Był chyba jednym z pierwszych profesjonalnych producentów muzycznych, który przekraczał epokę. Człowiek wielkiego formatu i tekściarz. Pan Grzegorz miał po prostu wszystko – dodał Leski.  

W drugiej części rozmowy gość podsumował wakacyjną trasę koncertową i zapowiedział jesienne koncerty. Wyemitowaliśmy też nowe nagranie muzyka, pt. "Pocisk". Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Leski (Paweł Leszoski)

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 13.20

abi

Zobacz więcej na temat: Marcin Kusy MUZYKA Leski

Czytaj także

Reggaeside łączy bluesa i rocka z reggae

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 15:51
Zespół Reggaeside wziął udział w Festiwalu Miry Kubasińskiej i ku ich zaskoczeniu udało się im ten festiwal wygrać. Choć Mira Kubasińska raczej kojarzy się z bluesem, a na imprezie przeważały zespoły bluesowo-rockowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Zalewska i jej muzyczne "Gronostaje"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 14:27
Wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec. Na scenie współpracowała m.in. z takimi wokalistami jak: Kayah, Krystyna Prońko czy Marcin Styczeń. W studiu "Muzycznej Jedynki" miała miejsce premiera jej najnowszego singla, promującego płytę "Gronostaje".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smolik: poległem na polce "Dziadek"

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 15:53
Andrzej Smolik to jedna z gwiazd Festiwalu "Lata z radiem", który odbędzie się w Gdyni 26 sierpnia. To również muzyk, który przyczynił się do oprawy muzycznej tego festiwalu, a zadanie było niełatwe. Musiał zmierzyć się z polką "Dziadek", będącą sygnałem rozpoznawczym "Lata z radiem".
rozwiń zwiń