Paweł Rosak i reedycja płyty "Who Knows"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 18:07
Album "Who Knows" ukazał się w czerwcu 2016 roku. W tym roku doczekała się wznowienia w nieco bogatszej wersji, bo będzie jeden utwór więcej. - Ta płyta jest jak bumerang, rzuca się nią, a ona wraca - mówi twórca krążka Paweł Rosak
Audio
  • Paweł Rosak o płycie "Who Knows" (Muzyczna Jedynka)

Artysta śmieje się, że on sam łączy Polskę, Wielką Brytanię i Hiszpanię, gdzie mieszka. I ta wielowymiarowość da się usłyszeć również na płycie. Cieszy się też, że płyta odniosła wielki sukces w Brazylii, dobrze została przyjęta w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii.

W nagraniu wzięło udział wielu znanych i uznanych artystów, spośród Polaków można na przykład wymienić Annę Marię Jopek. - Znalazłem tam miejsce dla wielu moich wspaniałych przyjaciół, artystów z różnych zakątków globu, bo I Kuba, i Brazylia, i Kalifornia, i Anglia, i Wielka Brytania, i Szkocja, i Polska - wymienia Paweł Rosak.

Album nagrany w kilku krajach składa się wyłącznie z autorskich tekstów, kompozycji oraz aranżacji, a wokaliście towarzyszy imponująca plejada gwiazd a wśród nich: pochodzący z Brazylii Oscar Castro Neves; wirtuoz saksofonu z Kalifornii - Gary Meek, ceniona na całym świecie polska wokalistka jazzowa - Anna Maria Jopek; brytyjski mistrz gitary - Hugh Burns, czy urodzony na Kubie, parokrotny zdobywca nagrody Grammy, trębacz i multiinstrumentalista - Lulo Perez.

Utwory są mariażem smooth jazzu, bossanovy oraz muzyki świata okraszonej smaczkami soulu, flamenco i popu.

Jakie są najbliższe plany artysty? Kiedy wystąpi w Polsce? Posłuchaj nagrania całej rozmowy okraszonej dwoma utworami z płyta "Who Knows".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: paweł Rosak (wokalista, kompozytor, producent)

Data emisji: 12.09.2018

Godzina emisji: 14.27

ag


Czytaj także

Paweł Rosak: chodzę po różnych terenach muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 16:20
- Dobierając muzyków do zespołu kierowałem się tym, żeby każdy wniósł coś świeżego. Nie da się 1:1 przełożyć języka studia na język grania na żywo - powiedział w radiowej Jedynce muzyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Basia Trzetrzelewska wreszcie z wytęsknioną płytą

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 16:28
W maju ukazała się nowa płyta Basi Trzetrzelewskiej zatytułowana "Butterflies" (motyle). Na nowy studyjny krążek artystka kazała czekać fanom dziewięć lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jazzowy świat Judyty Pisarczyk

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 15:28
Przepustką do muzycznej kariery był dla niej Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017. Chociaż od tego wydarzenia minął już rok, to artystka zdażyła w tym czasie zagrać masę koncertów, w tym m.in. z legendarnym wokalistą jazzowym Bobbym McFerrinem. Dziś komponuje muzykę, pisze teksty do piosenek i ma na koncie debiutancką płytę. Czym jeszcze zaskoczy swoich fanów Judyta Pisarczyk?
rozwiń zwiń