Festiwal twórczości Marka Grechuty

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 17:38
Tegoroczna odsłona Grechuta Festival Kraków 2018 rozpocznie się 30 września i potrwa do niedzieli 7 października. W tym czasie odbędą się różne wydarzenia - od Gali po koncerty, wernisaże i korowód wokół Rynku Głównego.
Audio
Marek Grechuta
Marek GrechutaFoto: mat. prasowe

W tym roku będzie konkurs, ale w nowej formule. Nie będzie rywalizacji piosenkarzy śpiewających piosenki marka Grechuty. - To jest istotne novum. Będzie konkurs wiedzy o życiu i twórczości Marka Grechuty - mówi Jakub Baran i zastrzega, że czegoś takiego jeszcze nie robiono. W ten sposób organizatorzy zwracają się w kierunku młodzieży, bo udział mogą wziąć już uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych. Przewodniczącą będzie Danuta Grechuta.

Żona nieżyjącego artysty wspomina, że mąż zmieniał teksty piosenek w zależności od humoru lub okoliczności. Zwłaszcza, że dużo koncertował. - Takie trasy koncertowe obfitowały zawsze w różne wydarzenia, bardzo miłe i czasem bardzo przykre - wspomina. W koncertach uczestniczyła dopiero od 1989 roku.

Kto wystąpi w festiwalu i jakim wydarzeniem się zakończy?

Posłuchaj nagrania całej rozmowy, z której dowiesz się szczegółowo o programie festiwalu i okraszonej piosenką "Historia pewnej podróży" w wykonaniu Marka Grechuty.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Goście: Danuta Grechuta, Jakub Baran (rzecznik Grechuta Festival Kraków 2018)

Data emisji: 14.09.2018

Godzina emisji: 13.26

agTen artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodek Pawlik: komponowanie to wędrówka w nieznanym lesie

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 21:30
 - Szukam barw, kolorów. Jest pięknie, ale nie do końca wiem czy odnajdę właściwą drogę. To proces bardzo intuicyjny, ale też bardzo osobisty, intymny, ale mający posmak pewnej przygody – przyznaje Włodek Pawlik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dni, których jeszcze nie znamy", czyli utwory Marka Grechuty w Studiu Piosenki Teatru PR (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 21:00
Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia zaprosiło na pierwszy, po wakacyjnej przerwie, koncert w Studiu im. W. Szpilmana. 30 września wystąpili tam młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy, którzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki z repertuaru Marka Grechuty. Posłuchaj nagrania koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjątkowy Grechuta Festival w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 10:00
- Chcemy tym festiwalem przypominać, jak bardzo utalentowany był pan Marek - podkreślił w radiowej Jedynce Jakub Baran.
rozwiń zwiń