Michał Szpak z marzeniami o dobrej przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 18:46
Michał Szpak ma takie marzenie, żeby zrobić karierę za granicą. Przyznaje, że przełomem dla niego był konkurs Eurowizji. Do tego stopnia, że dorobił się fanów za granicą, którzy przyjeżdżają na jego koncerty do Polski.
Audio
Michał Szpak
Michał SzpakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

- Jestem dumny, że mam takich odbiorców - mówi artysta. Najnowszy jego singel "King Of The Season" ma w internecie ponad 1,6 miliona odsłon. Utwór "King Of The Season" to drugi singiel, zapowiadający najnowszą płytę artysty. Album ukaże się we wrześniu.

Piosenkarz opowiada o swojej ostatniej trasie, która zakończyła się w Chicago i była wielkim sukcesem, bo z zaplanowanych pięciu koncertów zrobiło się 25. Nowa trasa zaczyna się 13 października w filharmonii w Bydgoszczy. Potem będą największe polskie miasta. Po szczegóły wokalista odsyła do jego strony na Facebooku.

Wszystkie piosenki na płycie będą po angielsku. - Gdyby powstała piosenka po polsku, wytrąciłaby tę magie, która jest w tej płycie zawarta - wyjaśnia. Tym bardziej, że wszystkie utwory były od początku pisane po angielsku. Zapewnia, że oczekiwana płyta "Dreamer" pokazuje go w nowej odsłonie.

W jakim języku będzie jego kolejna płyta? Czy lubi polskie piosenki? Posłuchaj nagrania rozmowy, podczas której zostały nadane dwie piosenki - wspomniana "King Of The Season" oraz "Rainbow".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Maria Szabłowska

Gość: Michał Szpak (wokalista)

Data emisji: 14.09.2018

Godzina emisji: 14.18

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eurowizja 2016. Michał Szpak: konkurencja jest bardzo mocna

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2016 16:30
Reprezentujący Polskę Michał Szpak zakwalifikował się w czwartek do finału konkursu piosenki Eurowizji, który w sobotę odbędzie się w Sztokholmie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szpak: cieszę się, że publika Europy mnie pokochała

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 11:03
- Do finału podszedłem tak: to jest mój ostatni występ - musi być najlepszy. Wydaje mi się, że był lepszy niż ten półfinałowy - powiedział w rozmowie z radiową Jedynką wokalista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Platyna dla Michała Szpaka za "Byle być sobą"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 14:18
- Obecnie w Polsce nie jest łatwo zdobyć platynę. Jestem absolutnie szczęśliwy - wyznał Michał Szpak dzień po ogłoszeniu, że jego nowy album "Byle być sobą" uzyskał status platynowej płyty.
rozwiń zwiń