Czwórkowa płyta Julii Pietruchy dla małej Marysi

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 16:47
Egzemplarz drugiej płyty Julii Pietruchy "Postcards From The Seaside" z autografem, trafi na licytację, z której dochód zostanie przekazany na leczenie córki jednego z pracowników Polskiego Radia zmagającej się z rakiem mózgu. Licytacja płyty w piątek 28 września w "Muzycznej Jedynce" w godzinach 13 – 15.
Audio
  • Hanna Dołęgowska o płycie Julii Pietruchy (Muzyczna Jedynka)
Hanna Dołęgowska
Hanna DołęgowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Płytę przyniosła do Jedynki dyrektor radiowej Czwórki Hanna Dołęgowska, gdyż aktorka w tym właśnie programie gościła. - Damian Sikorski przekazał ten album, bo Julia Pietrucha była gościem w jego audycji "Stacja kultura" i rozmawiał z nią o tym, jak to być aktorką i jednocześnie muzykiem - mówi gość Jedynki. Hanna Dołęgowska mówiła, jakie znaczenie miała druga płyta dla Julii Pietruchy. Dyrektor poinformowała, że Czwórka przekazała też na licytację piłkę do gry w szczypiorniaka.

Pięcioletnia Marysia to córka Łukasza Mituły, pracownika Straży Radiowej. Zdiagnozowany został u niej guz mózgu – glejak wielopostaciowy o IV stopniu złośliwości. Rodzice Marysi chcąc ratować życie swojego jedynego dziecka, zdecydowali się na eksperymentalne leczenie za granicą.

Terapia ta jest jednak bardzo kosztowna, dlatego w zbiórkę funduszy zaangażowali się pracownicy Polskiego Radia i słuchacze.

Wszystko o akcji w naszym serwisie specjalnym >>>

Całkowity koszt terapii wynosi ok. 900 tys. złotych.

W jaki sposób można wziąć udział w naszej akcji?

Wystarczy wysłać SMS o treści: „radio” pod numer 72365, koszt: 2,46 zł (w tym VAT). Operatorzy całkowicie zrzekli się dochodu z SMS-ów. Na stronie Fundacji Siepomaga jest strona poświęcona akcji, poprzez którą od 21 do 30 września mogą Państwo wspierać Marysię: www.siepomaga.pl/licytacjepousmiechmarysi, w tytule wpłaty prosimy o podanie hasła: „radio”.

Dane do przelewu tradycyjnego:

Odbiorca
:
Fundacja Siepomaga 
ul. Za Bramką 1 
61-842 Poznań

Numer w Alior Banku:
65 1060 0076 0000 3380 0013 1425 
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem: „radio”.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Hanna Dołęgowska (Dyrektor, Redaktor Naczelna radiowej Czwórki)

Data emisji: 27.09.2018

Godzina emisji: 14.16

ag


Czytaj także

Julia Pietrucha o płycie z wiatrem między dźwiękami

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2018 12:00
"Postcards from the seaside" to nowy album Julii Pietruchy. Gdzie powstał i o czym opowiada?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Pietrucha i jej muzyczne pocztówki znad morza

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2018 05:05
- Każdy utwór na mojej nowej płycie jest pocztówką znad morza, którą wysyłam do słuchaczy - mówi w audycji "Kultura przy kawie" artystka. 
rozwiń zwiń