Włodek Pawlik do dziś zafascynowany muzyką zespołu Led Zeppelin

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 17:48
Słynny muzyk i laureat nagrody Grammy 4 października będzie świętował 60-te urodziny. Z tej okazji zagra na jubileuszowym koncercie w Sali Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego.
Audio
  • Włodek Pawlik o fascynacji zespołem Led Zeppelin i koncercie na jego 60. urodziny (Muzyczna Jedynka)

Artysta zdecydował się zorganizować koncert, aby uświadomić sobie, przyjaciołom i słuchaczom, że 60 lat - jak w słowach piosenki do słynnego serialu "Czterdziestolatek" - "minęło jak jeden dzień". - OK, 60 lat mija, ale jestem ciągle tym samym facetem, który rozpoczynał przygodę z muzyką i próbował naśladować Jimmy Page’a mając 11-12 lat - mówi muzyk.

Mówi o jego drodze muzycznej, na początku której było zauroczenie muzyką Led Zeppelin. - Moja przygoda z muzyką to nurt rocka kiedy do szkoły podstawowej chodziłem - ujawnia fakty ze swego życia. Miał gitarę elektryczną, swój zespół i grali piosenki Zeppelinów nie rozumiejąc nawet słów. Led Zeppelin obchodzi właśnie 50-lecie powstania.

Co fascynuje Włodka Pawlika do dziś w muzyce słynnego zespołu? Kto wystąpi na jego jubileuszowym koncercie? Posłuchaj całej rozmowy okraszonej piosenką "Fandango" z albumu "Struny na ziemi" z piosenkami do wierszy Jarosława Iwaszkiewicza.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Włodek Pawlik (muzyk)

Data emisji: 27.09.2018

Godzina emisji: 14.30

ag

Czytaj także

Włodek Pawlik: wychowywałem się w domu pełnym muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2017 14:21
- Już w dzieciństwie okazało się, że mam słuch absolutny i chyba mam go do dzisiaj - mówi w audycji Jolanty Fajkowskiej z cyklu "Już taki jestem" emitowanej w ramach "Czterech pór roku".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Pectus gra akustycznie wspólnie z Włodkiem Pawlikiem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 11:26
We wtorek 18 września o godz. 19 odbędzie się wyjątkowe muzyczne spotkanie. W studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zagrają zespół Pectus i Włodek Pawlik. Ten koncert również na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Róbrege 2018. W hołdzie Robertowi Brylewskiemu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 16:21
Tegoroczny festiwal Róbrege odbędzie się 29 września. Jak zawsze w namiocie przez Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Festiwal będzie poświęcony pamięci zmarłego wiosną Roberta Brylewskiego, współtwórcy festiwalu.
rozwiń zwiń