Dawid Podsiadło: cieszę się, że moja muzyka nie jest ograniczona metryką

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 14:56
Jego muzyka jest niesłychanie ważna dla wielu ludzi. Najnowsza płyta "Małomiasteczkowy" świetnie się sprzedaje, a miejsca na grudniowe koncerty na warszawskim Torwarze wyprzedały się w okamgnieniu. - To bardzo miłe. Cieszę się, że moja twórczość w jakimś sensie jest uniwersalna – mówił Dawid Podsiadło w "Muzycznej Jedynce".
Audio
  • Dawid Podsiadło o płycie "Małomiasteczkowy" i muzycznych planach na najbliższą przyszłość (Muzyczna Jedynka)
Dawid Podsiadło prezentuje płytę Małomiasteczkowy
Dawid Podsiadło prezentuje płytę "Małomiasteczkowy"Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Za artystą pierwszy koncert promujący nowy krążek. Na hali katowickiego Spodka zebrało się 10 tys. fanów. To najlepszy dowód na to, że artysta swoimi przemyśleniami oraz sposobem pisania muzyki i tekstów trafia do ludzi w każdym wieku. Krzysztof Materna, który pod koniec października skończył 70 lat, w jednym z niedawnych wywiadów przyznał się, że słucha muzyki Podsiadły.

- Cieszę się, że moja muzyka nie jest ograniczona metryką i że w każdym momencie życia coś komuś daje. To bardzo miłe. Cieszę się, że moja twórczość w jakimś sensie jest uniwersalna, że nie wydaje się dedykowana tylko moim rówieśnikom, tylko dlatego, że artysta, który ją wykonuje ma 25 lat – przyznał muzyk w rozmowie z Marcinem Kusym.

Album "Małomiasteczkowy" powstał po rocznej przerwie, którą artysta ogłosił pod koniec 2016 roku. Jak mówił, roczny odpoczynek to zdecydowanie za długo i zapowiedział, że nie będzie kolejnych tak długich urlopów od koncertów. – Byłem spełniony i szczęśliwy, ale przeciążony wszystkim, co się w moim życiu wydarzyło. Chciałem się uwolnić od presji i myślenia co dalej. Minęło mi to po dwóch miesiącach. Nie mam ochoty się zatrzymywać i robić przerw – przyznał Dawid Podsiadło.

Muzyk przyznał, że "Najnowszy klip" to bardzo ważny utwór na płycie "Małomiasteczkowy". Co artysta chce przez to powiedzieć? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

Dawid Podsiadło i Marcin Kusy Dawid Podsiadło i Marcin Kusy

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Dawid Podsiadło (muzyk)

Data emisji: 2.11.2018

Godzina emisji: 14.20

abi

Czytaj także

Maciej Maleńczuk: nikt nie gra tak, jak ja

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 17:01
- Gdy biorę gitarę do ręki, to prędzej czy później wyjdzie coś mojego. Trudno byłoby mi znaleźć drugiego gitarzystę, bo nikt nie gra jak ja - mówił o nowym albumie "The Ant" Maciej Maleńczuk. Płyta jest efektem współpracy z amerykańskim perkusistą – Grantem Calvinem Westonem.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Lipina i utwór "Cały świat"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2018 16:24
- Utwór stworzyłem dla moich córek, natomiast mam wrażenie, że napisałem go na tyle uniwersalnie, że każdy sobie podstawi najbliższą osobę - opowiada Maciej Lipina.
rozwiń zwiń