Adam Sztaba: o takich ludziach, jak Grzegorz Ciechowski, nie można zapominać

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 16:41
W 2015 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbył się koncert "Grzegorz Ciechowski: spotkanie z Legendą". Potem wyszła płyta. Zainteresowanie koncertem oraz płytą było tak duże, że Adam Sztaba i jego orkiestra po trzech latach postanowili ponownie promować materiał na długiej trasie koncertowej.   
Audio
  • Marcin Kusy rozmawia z Adamem Sztabą (Muzyczna Jedynka)

- W tej chwili jesteśmy już po dwóch koncertach – w Katowicach oraz Koszalinie. Odzew jest cudowny i myślę, że to z powodu wspaniałej i niezapomnianej twórczości Grzegorza. On od zawsze był charakterystyczny - powiedział gość audycji.  

Adam Sztaba przyznał, ze wybór utworów był bardzo trudny. – Na pewno czegoś zabrakło, ale trzeba było to zderzyć z konkretnymi artystami. Dotykanie utworów legend jest bardzo ryzykowne. Uważam, że jest to potrzebne tylko wtedy, gdy mamy na to bardzo skrystalizowany pomysł. O takich ludziach, jak Grzegorz Ciechowski nie można zapominać i trzeba czynić wszystko, żeby ta twórczość pozostała – przyznał gość "Muzycznej Jedynki".

Kiedy najbliższe koncerty? O tym w nagraniu rozmowy. Zapraszamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Adam Sztaba (dyrygent, kompozytor, pianista, producent muzyczny)

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 14.33

abi

 

 

Czytaj także

Dawid Podsiadło: cieszę się, że moja muzyka nie jest ograniczona metryką

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 14:56
Jego muzyka jest niesłychanie ważna dla wielu ludzi. Najnowsza płyta "Małomiasteczkowy" świetnie się sprzedaje, a miejsca na grudniowe koncerty na warszawskim Torwarze wyprzedały się w okamgnieniu. - To bardzo miłe. Cieszę się, że moja twórczość w jakimś sensie jest uniwersalna – mówił Dawid Podsiadło w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Prońko w hołdzie Niepodległej

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 14:55
Już 10 listopada na stadionie PGE Narodowym w Warszawie zbiorą się legendy polskiej sceny muzycznej. Spotkanie będzie koncertową podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Wydarzenie wpisuje się w obchody stulecia Polskiej niepodległości.
rozwiń zwiń