Koncert dla Niepodległej. Natalia Sikora: cieszę się na to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 16:51
Już 10 listopada na stadionie PGE Narodowym w Warszawie zbiorą się gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Spotkanie będzie koncertową podróżą przez ostatnie sto lat historii Polski. Wydarzenie wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Audio
  • Koncert dla Niepodległej. Natalia Sikora: cieszę się na to wyzwanie (Muzyczna Jedynka)
Natalia Sikora
Natalia SikoraFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jedną z artystek, które wezmą udział w koncercie jest Natalia Sikora. - Dla mnie ten koncert jest szczególny z wielu powodów - mówi piosenkarka i zdradza, że na scenie wystąpi jako pierwsza. - Cieszę się, że takie wyzwanie przede mną. Będę śpiewała utwór a capella "Widziałam ja orła na niebie" - dodaje.

Występy artystów będą uatrakcyjniać wspaniałe efekty specjalne oraz przygotowane na tę okazję inscenizacje, animacje i filmy. Koncert zakończy hymn państwowy w wykonaniu wszystkich zaproszonych artystów, chórów i orkiestry oraz 45-tysięcznej widowni PGE Narodowego.

Koncert będzie transmitowany na antenie Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Natalia Sikora (piosenkarka)

Data emisji: 8.11.2018

Godzina emisji: 14.25

kb

Czytaj także

Anna Maria Jopek: wszystko zaczęło się od "Mazowsza"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 18:00
- Muzyka ludowa to były moje pierwsze piosenki, one mnie ukształtowały. I życie z rodzicami za kulisami ich zespołu. Najwspanialsze momenty mojego dzieciństwa to te, gdy "Mazowsze" koncertowało w Sali Kongresowej – mówiła w Dwójce znana wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lora Szafran: to kompozycje elity polskiej piosenki

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:47
- Wars, Szpilman i Wasowski to legendarne nazwiska. Zaśpiewanie ich utworów było dla mnie wielką radością. Nie wiedziałem, że koncert jest rejestrowany i może z tego powstać płyta – mówiła w Dwójce ceniona wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń