Andrzej Piaseczny: jestem szczęściarzem

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 14:45
- Chociaż nieczęsto tak o sobie myślę, to kiedy grałem trasę z okazji 25-lecia i później, kiedy wysłuchiwaliśmy nagrań i wybieraliśmy te, które znajdą się na płycie, uśmiechałem się do siebie. Nie da się do tej historii nie uśmiechać - mówi w "Muzycznej Jedynce" artysta.
Audio
  • Andrzej Piaseczny o 25 latach kariery muzycznej (Muzyczna Jedynka)
Andrzej Piaseczny
Andrzej PiasecznyFoto: Fot.Paweł Deska

Pod koniec października na rynku ukazała się najnowsza płyta Andrzeja Piasecznego "25+". Jest to zapis ubiegłorocznej trasy koncertowej zorganizowanej z okazji 25-lecia debiutu scenicznego artysty. Dodatkowo na płycie znajdują się dwa premierowe utwory.

- Nie planowałem takiej płyty. Nagrywam prawie każdy koncert, który gramy, ale nie było takiego planu. Były nagrania i byliśmy tak mocno zbudowani reakcją fanów, że pomyśleliśmy sobie, że spróbujemy - podkreśla gość Jedynki. 

Andrzej Piaseczny mówi, że jubileuszowa trasa koncertowa, z której nagrania znalazły się na płycie, była dla niego ogromną przygodą muzyczną. - Mam nadzieję, że Państwo podzielicie ten mój uśmiech, te moje dobre wspomnienia, emocje, nie tylko z tej trasy koncertowej, ale także z 25 lat, które już za mną - dodaje. 


hhh

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy Marcina Kusego z Andrzejem Piasecznym, który zdradza m.in. czy miał problem z wybraniem utworów, które znajdą się na płycie oraz jakie są jego dalsze plany muzyczne.  

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawiał: Marcin Kusy

Gość: Andrzej Piaseczny (muzyk)

Data emisji: 12.11.2018

Godzina emisji: 14.25

kh

Czytaj także

Dawid Podsiadło: cieszę się, że moja muzyka nie jest ograniczona metryką

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2018 14:56
Jego muzyka jest niesłychanie ważna dla wielu ludzi. Najnowsza płyta "Małomiasteczkowy" świetnie się sprzedaje, a miejsca na grudniowe koncerty na warszawskim Torwarze wyprzedały się w okamgnieniu. - To bardzo miłe. Cieszę się, że moja twórczość w jakimś sensie jest uniwersalna – mówił Dawid Podsiadło w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń