Stan Borys w koncercie dla poszkodowanego kolarza

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 15:15
Muzyk opowiedział w audycji o planach koncertowych na najbliższe tygodnie. Już 29 listopada wystąpi w Kołobrzegu, a parę dni później w Konstancinie-Jeziornie. Koncert w podwarszawskiej miejscowości jest dedykowany sportowcowi Ryszardowi Szurkowskiemu.
Audio
  • Stan Borys o najbliższych planach muzycznych (Muzyczna Jedynka)

Dwukrotny srebrny medalista olimpijski i czterokrotny zwycięzca Wyścigu Pokoju 10 czerwca uległ poważnemu wypadkowi w Kolonii. Podczas wyścigu weteranów przed Szurkowskim przewróciło się dwóch kolarzy, a on sam upadł na twarz. Doznał między innymi uszkodzenia rdzenia kręgowego i czterokończynowego porażenia.

- Wielka tragedia. Cieszę się, że będę mógł dołożyć przynajmniej jedną cegiełkę. Ten wielki sportowiec potrzebuje naszej pomocy, by mógł jeszcze chodzić, bo z tym są największe trudności – powiedział gość Jedynki.

Więcej w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania.   

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Stan Borys (muzyk, wokalista, kompozytor, aktor i poeta)

Data emisji: 23.11.2018

Godzina emisji: 13.35

abi

Czytaj także

"Najlepszy czas" Krzysztofa Kasowskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 16:00
K.A.S.A. gościł w "Muzycznej Jedynce" wraz ze swoim najnowszym krążkiem "Najlepszy czas". Muzyk opowiedział o kulisach powstania albumu, który już niebawem ukaże się na rynku. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ennio Morricone nie żyje. "To był artysta ceniony, ale niespełniony"

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 09:00
Wybitny włoski kompozytor i dyrygent zmarł w wieku 91 lat. Był autorem muzyki do ponad 500 filmów. Dwukrotnie otrzymał Oscara, nominowany był pięć razy.  - Choć ludzie kochają jego muzykę, to jest pomijany przez tych, którzy przyznają nagrody - mówił w Dwójce o włoskim kompozytorze Tomasz Raczek.
rozwiń zwiń