X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matt Dusk: chciałbym, żeby mój album był tłem przeżywanych emocji

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 15:59
- Zawsze uważałem, że muzyka najlepiej sprawdza się jako ścieżka dźwiękowa naszego życia – powiedział w audycji kanadyjski wokalista Matt Dusk. Jazzman mówił w rozmowie z Anną Will o tym, co rozumie pod pojęciem matematyki jazzu, a także o swojej miłości do kultury i stylu życia lat 60.
Audio
  • Z Mattem Duskiem rozmawiała Anna Will (Muzyczna Jedynka)
Matt Dusk w studiu radiowej Jedynki
Matt Dusk w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Płyta "JetSetJazz" zawiera utwory, które Matt Dusk stworzył razem ze swoimi przyjaciółmi. Muzyk przez wiele lat śpiewał standardy jazzowe i – jak mówił – osłuchanie się dało mu łatwość w komponowaniu muzyki w starym stylu. Zdaniem Matta Duska kluczem do sukcesu jest poznanie struktury śpiewanych melodii. - Żeby uzyskać brzmienie przeszłości trzeba tę strukturę imitować. Tak, to jest matematyka jazzu - przyznał.

Album "JetSetJazz" jest niejako laurką, którą artysta sprezentował sobie z okazji 40. urodzin. - Chciałem uczcić moją czterdziestkę czymś wyjątkowym, innym, z czego byłbym dumny. Kolejne urodziny też będę celebrować w szczególny sposób. Nigdy nie wiadomo, ile nam czasu zostało, prawda? – pytał muzyk.

– Zawsze uważałem, że muzyka najlepiej sprawdza się jako ścieżka dźwiękowa naszego życia. Sam nie słucham uważnie piosenek. Często stanowią tło wykonywanych przeze mnie czynności. Reprezentują moje nastroje. Chciałbym, żeby mój album też pełnił taką funkcję – był tłem przeżywanych przez słuchaczy emocji - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Zbigniew Krajewski

Rozmawiała: Anna Will

Gość: Matt Dusk (muzyk jazzowy)

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 14.31

abi/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Yasmin Levy: zostałam piosenkarką dzięki odejściu ojca

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 13:17
Jest artystką, która się nie oszczędza. Każdą piosenkę śpiewa tak, jakby wykonywała ją po raz pierwszy. Yasmin Levy przyjechała do naszego kraju nie pierwszy raz i z uśmiechem przyznaje, że Polska to jej dom. Dziś wieczorem usłyszymy ją w koncercie "To, co najpiękniejsze…".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Soyka: Największą trudność sprawiło mi ośmielenie się do pisania

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 15:15
 - Że za słowa się odpowiada, powiedziała mi mama - opowiada Stanisław Soyka. - Ja to rozumiem tak, że odpowiadam za to, co mówię - dodaje.
rozwiń zwiń