Joanna Lewandowska na koncercie "Piosenka na 100"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 17:45
W niedzielę 2 grudnia w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert finałowy laureatów konkursu "Piosenka na 100", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Polskie Radio.
Audio
  • Joanna Lewandowska o koncercie "Piosenka na 100" i spektaklu do poezji K. I. Gałczyńskiego (Muzyczna Jedynka)
Joanna Lewandowska
Joanna LewandowskaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Konkurs zorganizowany został z okazji 100-lecia istnienia ZAiKS-u, a jego ideą jest jak najszersza popularyzacja dorobku współczesnych polskich twórców oraz wyłonienie nowych talentów.

Będzie można wysłuchać kilkunastu piosenek wybranych przez Kapitułę Konkursową, w tym zwycięskich utworów. Wśród wykonawców publiczność usłyszy m.in. Danutę Błażejczyk, Wojciecha Błęckiego, Piotra Borowca, Annę Bratek, Iwonę Kmiecik, Sonię Kopeć, Jolantę Litwin. Będzie śpiewała też Joanna Lewandowska.

- Wysłaliśmy piosenkę na konkurs, ale nie została wybrana przez jury - mówi wokalistka. Ale chyba ją zapamiętano, bo dostała propozycję występu w koncercie finałowym, którą oczywiście przyjęła.

Obecnie z Jerzym Satanowskim pracują nad poezją K. I. Gałczyńskiego. Premiera spektaklu 11 i 12 maja 2019 roku w teatrze w Lesznie. Tytuł przedstawienia "I koń pisałby wiersze, gdyby mu dać 100 złotych". - To jest typowy Satan i typowy Gałczyński - śmieje się Joanna Lewandowska.

Posłuchaj całej rozmowy, okraszonej dwiema piosenkami "Dojrzewanie" i "Przyjdź" z płyty "Niebo dla złodziejek", w której piosenkarka mówi o przedświątecznych planach koncertowych.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Joanna Lewandowska

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 13.41

ag

Czytaj także

"Zielona gęś", czyli koncert utworów z tekstami Gałczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 23:59
W sobotę 21 kwietnia w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana miał miejsce pierwszy prawdziwie wiosenny wieczór w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia. Piosenki do tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zaśpiewali młodzi wokaliści i aktorzy. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główna nagroda podzielona na trzy osoby. Konkurs Polskiego Radia i ZAiKS-u rozstrzygnięty

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 18:27
Iwona Kmiecik, Tadeusz Olchowski oraz Małgorzata Markiewicz odebrali we wtorek w Warszawie nagrody w konkursie "Piosenka na 100". Nagrodzeni otrzymali po 30 tys. zł. Konkurs to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert finałowy konkursu "Piosenka na 100"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:35
W niedzielę 2 grudnia br. w Studiu im. W. Lutosławskiego odbędzie się koncert finałowy laureatów konkursu "Piosenka na 100", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Polskie Radio. Zaproszenia na wydarzenie można wygrać słuchając radiowej Jedynki, Trójki i Czwórki.
rozwiń zwiń