X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Joanna Lewandowska na koncercie "Piosenka na 100"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 17:45
W niedzielę 2 grudnia w Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert finałowy laureatów konkursu "Piosenka na 100", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Polskie Radio.
Audio
  • Joanna Lewandowska o koncercie "Piosenka na 100" i spektaklu do poezji K. I. Gałczyńskiego (Muzyczna Jedynka)
Joanna Lewandowska
Joanna LewandowskaFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Konkurs zorganizowany został z okazji 100-lecia istnienia ZAiKS-u, a jego ideą jest jak najszersza popularyzacja dorobku współczesnych polskich twórców oraz wyłonienie nowych talentów.

Będzie można wysłuchać kilkunastu piosenek wybranych przez Kapitułę Konkursową, w tym zwycięskich utworów. Wśród wykonawców publiczność usłyszy m.in. Danutę Błażejczyk, Wojciecha Błęckiego, Piotra Borowca, Annę Bratek, Iwonę Kmiecik, Sonię Kopeć, Jolantę Litwin. Będzie śpiewała też Joanna Lewandowska.

- Wysłaliśmy piosenkę na konkurs, ale nie została wybrana przez jury - mówi wokalistka. Ale chyba ją zapamiętano, bo dostała propozycję występu w koncercie finałowym, którą oczywiście przyjęła.

Obecnie z Jerzym Satanowskim pracują nad poezją K. I. Gałczyńskiego. Premiera spektaklu 11 i 12 maja 2019 roku w teatrze w Lesznie. Tytuł przedstawienia "I koń pisałby wiersze, gdyby mu dać 100 złotych". - To jest typowy Satan i typowy Gałczyński - śmieje się Joanna Lewandowska.

Posłuchaj całej rozmowy, okraszonej dwiema piosenkami "Dojrzewanie" i "Przyjdź" z płyty "Niebo dla złodziejek", w której piosenkarka mówi o przedświątecznych planach koncertowych.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadził: Zbigniew Krajewski

Gość: Joanna Lewandowska

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 13.41

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Zielona gęś", czyli koncert utworów z tekstami Gałczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 23:59
W sobotę 21 kwietnia w Studiu Muzycznym im. Władysława Szpilmana miał miejsce pierwszy prawdziwie wiosenny wieczór w Studiu Piosenki Teatru Polskiego Radia. Piosenki do tekstów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zaśpiewali młodzi wokaliści i aktorzy. Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główna nagroda podzielona na trzy osoby. Konkurs Polskiego Radia i ZAiKS-u rozstrzygnięty

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2018 18:27
Iwona Kmiecik, Tadeusz Olchowski oraz Małgorzata Markiewicz odebrali we wtorek w Warszawie nagrody w konkursie "Piosenka na 100". Nagrodzeni otrzymali po 30 tys. zł. Konkurs to wspólne przedsięwzięcie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncert finałowy konkursu "Piosenka na 100"

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:35
W niedzielę 2 grudnia br. w Studiu im. W. Lutosławskiego odbędzie się koncert finałowy laureatów konkursu "Piosenka na 100", zorganizowanego przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Polskie Radio. Zaproszenia na wydarzenie można wygrać słuchając radiowej Jedynki, Trójki i Czwórki.
rozwiń zwiń