Zespół Big Bit wiernie naśladuje The Beatles

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 15:49
Waldemar Kuleczka znany jest na polskim rynku muzycznym jako basista, a także współtwórca Papa Dance i Papa D. Muzyk ma też niesłychane zamiłowanie do zespołu The Beatles, którego utwory gra z zespołem Big Bit.
Audio
  • Waldemar Kuleczka o niegasnącej miłości do Beatlesów (Muzyczna Jedynka)
Waldemar Kuleczka
Waldemar KuleczkaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Waldemar Kuleczka przyznaje, że to jego miłość od kołyski i to dosłownie. - Mój chrzestny grał mi to do snu, tak jak Czerwone Gitary i to gdzieś tam tkwiło we mnie od zawsze - wspomina.

Kiedy 20 lat temu powołał do życia zespół Big Bit ta miłość została przelana na płyty i właśnie ukazała się już piąta. I wyjaśnia dlaczego to uczucie do czwórki z Liverpoolu utrzymuje się tak długo.

Big Bit odtwarza bardzo wiernie muzykę The Beatles, korzystając z oryginalnych instrumentów, grając oryginalne chwyty gitarowe i w oryginalnych tonacjach.

Waldemar Kuleczka opowiada też o festiwalu Beatlemania, którego finał nastąpi 7 grudnia. Posłuchaj całej rozmowy, podczas której zostały nadane dwie piosenki zespołu Big Bit.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Waldemar Kuleczka (muzyk)

Data emisji: 5.12.2018

Godzina emisji: 14.23

ag

Czytaj także

Niepublikowana piosenka, zdjęcia, białe kruki. Pamiątki po The Beatles wystawione na aukcję

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2017 11:13
Nagranie niepublikowanej piosenki George'a Harrisona zostanie dziś sprzedane na aukcji w Warrington w północnej Anglii. Spodziewana cena to 15 tys. funtów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Please please me" - album, który powstał w trzynaście godzin

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2018 19:18
W "Historii jednego tekstu" mówiliśmy o płycie zespołu The Beatles "Please please me" i zaprezentowaliśmy piosenkę o tym samym tytule.
rozwiń zwiń