X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Cygan: "białanie" to moja odpowiedź na określenie "White Christmas"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 16:03
23 listopada miała miejsce premiera albumu "Białanie". Kolędy, świąteczne pieśni i pastorałki, które znalazły się na tej płycie, Jacek Cygan pisał przez ponad trzydzieści lat. - Każda historia wymyślona przez autora jest tutaj prawdziwa – mówił Jacek Cygan.
Audio
  • Jacek Cygan o płycie "Białanie" (Muzyczna Jedynka)
Jacek Cygan w studiu Jedynki
Jacek Cygan w studiu JedynkiFoto: Łukasz Kowalski/Polskie Radio

Zaczęło się od "Na stary rok" dla Grażyny Łobaszewskiej, potem była "Kolęda rozsianych po świecie" do muzyki Seweryna Krajewskiego, potem "Święta z bajki" dla Edyty Geppert, dalej "Dziś nadzieja rodzi się" z Ryszardem Rynkowskim. Najnowsze utwory nagrali Sebastian Karpiel-Bułecka z zespołem Zakopower, Józef Skrzek czy Igor Herbut. Wszystkie kolędy i pastorałki jednakowo osobiste i szczere. - Moją radością jest, że połączyłem na tej płycie tylu wspaniałych ludzi. W piosenkach około-świątecznych banał jest największym wrogiem – mówił gość audycji.

Wyraz "białanie" to neologizm wymyślony przez Jacka Cygana, jako określenie stanu oczekiwania na święta i przeżywania ich. - To moja odpowiedź na "white Christmas" – żartował gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Jacek Cygan (autor tekstów, poeta, scenarzysta)

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 14.19

abi/ml

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patrycja Markowska: po 17 latach poczułam się gotowa

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 14:45
"Droga" to pierwszy wspólny album Patrycji i Grzegorza Markowskich. - Z dobrych fluidów, z przyjaźni, wynikają fajne rzeczy - mówi w "Muzycznej Jedynce" artystka. - Stąd płyta, która w zasadzie powstała sama - dodaje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Sienkiewicz i album "Drugie dno"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 15:10
- Płyta została zamówiona przez prof. Jerzego Hausnera, który ze swoimi studentami organizuje regularne spotkania o charakterze śpiewogry - opowiada Kuba Sienkiewicz. "Drugie dno" to kolejny solowy album Kuby Sienkiewicza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Wilk śpiewa pastorałki przez okrągły rok

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 14:22
Po płycie "Kolędy przez cały rock" nadszedł czas na "Pastorałki przez cały rock". - Pastorałki są zazwyczaj aranżowane tradycyjnie, a ja chciałbym wprowadzić do nich trochę nowoczesności – mówił Grzegorz Wilk w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń